banner200
banner222
31 Aralık 2010 Cuma 10:06
Özel tekneye 'dolandırıcılık' operasyonu
banner188
banner213
banner230
Sahtecilik ve dolandırıcılıktan kazandığı parayı, sevgilisiyle lüks bir hayat sürdürmek için harcadığı öne sürülen , özel tasarım teknesinde, gece yarısı baskınıyla yakalandı. İstanbul'da gerçekleştirilen film gibi operasyon, emekli öğretmen H.K.'nin şikayetiyle başladı. H.K., ilgisi olmadığı halde gelen 5 bin liralık trafik cezası ve icra işlemleri üzerine soluğu savcılıkta aldı. Bunun üzerine soruşturma başlatan polis, emekli öğretmenin kaybettiği sürücü belgesine fotoğrafını yapıştırıp cep telefonu hattı satın aldığı belirlenen şüphelinin peşine düştü. Cep telefonunun teknik takibi sonucu şüphelinin dolandırıcılıktan sabıkalı Mert Muhteşem Karan (32) olduğu belirlendi. Karan'ın, özel tasarım teknesinde yaşadığı saptandı. Polis, Karan'ın eski kayınbiraderi Cem Düzgün'ü takip ederek, teknenin Küçükçekmece Gölü'nde olduğunu öğrendi.

FIRTINALI GECEDE OPERASYON

Karan'ın denize açılıp izini kaybettirme ihtimalini de değerlendiren polis, fırtınalı havada operasyon yapmak için bekledi. Önceki gece yarısı baskını gerçekleştiren polis, Mert Muhteşem Karan ve sevgilisi Nimet Kübra Öner (22) ile eski kayınbiraderi Cem Düzgün'ü teknede yakaladı. Polis, yaptığı arama sonucunda sahte belgeler, sahte kimlikler buldu. Civarda ise 3 çalıntı otomobil ele geçirildi.


Sabah Gazetesi
banner229
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Avatar
mert muhteşem karan 2011-12-06 01:59:07

bu yalan haberleri yapan sabah posta ve hürriyet gazetelerinin sorumlu yayın müdürleri şu anda bakırköy 2. asliye ceza mahkemesinde iftiralarından dolayı hesap veriyor sizde sıradasınız devam edin yalan yayınlarınıza