banner200
banner235
banner225
21 Eylül 2012 Cuma 15:07
Özel okullara da okul sütü
banner188
banner213
banner230
 ANKARA - Esra Altınmakas - Zeynep Akyıl

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı'nda, AA Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Kemal Öztürk ve AA editörlerini ağırladı.
Okul Sütü Programı'nın devam edeceğini bildiren Eker, programın birinci amacının çocukların sağlıklı beslenmesine katkı sağlamak olduğunu vurguladı.
Eker, Okul Sütü Projesi kapsamında, 200 mililitrelik süt dağıtımının 2012-2013 eğitim öğretim yılında da devam edeceğini belirterek, bu yıl özel okulların da proje kapsamına alınacağını bildirdi.

Ayran da verilebilir mi araştırması yapılıyor
Mehdi Eker, süte karşı reaksiyonu olan çocuklara süt yerine ayran verilip verilemeyeceğinin araştırıldığını belirterek,  ''Yani pratiği var mı yok mu? Çünkü ayran uzun ömürlü süt gibi değil. Muhafaza şartları ve tüketimi itibarıyla o pratik olarak mümkünse düşünülebilir'' diye konuştu.

Bakan Mehdi Eker'den besiciye müjde
Bakan Eker, hayvan varlığının artışı nedeniyle Kurban Bayramı'nda hayvan ithalatını gerektiren bir durum olmayacağını da açıkladı.
Mehdi Eker, beklentilerinin kurbanlık fiyatlarının yükselmeyeceği yönünde oduğunu belirterek, ''Türkiye'de gerek büyükbaş gerek küçükbaş hayvancılıkta, hayvan varlığının artışı sebebiyle, bu sene ithalatı gerektiren bir durum yok'' dedi.

2 bin 500 personel alınacak
Mehdi Eker, Tarımsal Yayımı Geliştirme Projesi (TARGEL) kapsamında yıl sonuna kadar 2 bin 500 personelin alınmasının planlandığını, bunun için Maliye Bakanlığı nezdinde teşebbüste bulunduklarını belirterek, ''Maliye Bakanımızın kadroları açması anında ben ilana çıkıyorum'' diye konuştu.

Terör örgütü gözyaşlarından besleniyor
Bakan Eker, ''Son günlerde artan terör olayları'' ile ilgili değerlendirmesinin sorulması üzerine, terör örgütü PKK'nın ölümden, gözyaşından beslendiğini belirterek, ''Yaklaşımı nekrofil bir yaklaşımdır, ölü sevici bir yaklaşımdır, zihniyeti itibariyle öyle'' dedi.
Mehdi Eker, ''Amaçları şu, ihtilafı derinleştirmek, daha çok ocak sönerse, daha çok gözyaşı olursa... Ölenlerin Kürt olması da umrunda değil, çünkü öldürdüğü bir sürü de Kürt var'' şeklinde konuştu.

AA

banner229
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol