banner200
banner222
Yeşim TURAN
Yeşim TURAN
07 Nisan 2016 Perşembe 12:22
Ordu, bir milyon turist hedefliyor
banner188
banner213
banner230

Avrupa'nın ve Türkiye'nin topu topu kükremek ilişkin kurulan önceki hava meydanı olma hususi durumunu taşıyan Ordu-Giresun Havalimanı'yla erişim olanakları küsurat Ordu, ilkin Körfez Bölgesi'ndeki devletlere müteveccih planlı lansman faaliyetleriyle gezim pastasından henüz çok hisse edinmeyi hedefliyor.

Ordu Valisi İrfan Balkanlıoğlu, AA muhabirine meydana getirdiği açıklamada, Karadeniz turizminin sonuç senelerde evolüsyon gösterdiğini söyledi.

'Hedefimiz ortak milyon turist'

Balkanlıoğlu, Ordu'nun tanıtımına ciddiyet verdiklerini dile getirerek, medyada Ordu'yu ve güzelliklerini tanıttıklarını ve bunun da sonucunun endamsız müddet içinde alındığını tabir etti.

Daha evvela Ordu'ya 300 bin yöresinde ziyaretçi gelirken bu sayının 480 bine çıktığını tamlayan Balkanlıoğlu, şunları kaydetti:

'Kentimize mevrut ziyaretçi sayısında 2015 senesinde yüzdelik 42'nin üstünde çoğalma sağlandı. Arap ve öteki ecnebi ziyaretçilerimizin sayısı 50 bini buldu fakat tığ bunları ehliyetli görmüyoruz. Hedefimiz ortak milyon turist. Ordu'daki insanoğlu da gezim bilincine ulaştı. Fatsa ilçemizin Kabakdağı ve Altınordu ilçemizin Kayabaşı mahallelerinde yankı gezim uygulanıyor. Yatak kapasitemiz 5 bin 500 civarında. Marka ve iri oteller de Ordu'ya envestisman gerçekleştirmek düşüncesince arazi arayışı içinde. İnsanlarımız doğayla giriş başa, kuş sesleri içinde ormanda ve köylerde dinlence yapmayı da yeğleme ediyor. Dolayısıyla bu bilinci de meydana getirmeye başladık.'

Kaynak: AA

banner229
Son Güncelleme: 07.04.2016 12:22
Anahtar Kelimeler:
OrduHedefTurist
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol