banner200
banner235
banner225
Yeşim TURAN
Yeşim TURAN
17 Ekim 2016 Pazartesi 12:32
'Öğrencilerimizin dini duygularını kullanarak kendilerine çekmeye çalışıyorlar'
banner188
banner213
banner230

Öğrencilerimizin barınma ile ilgili ihtiyaçlarını ve dini duylarını kullanarak kendilerine çekmeye çalışıyorlar. Kur'an kursu hizmetimiz var ve yine bu alanda her hizmeti veriyoruz. Devletin yurtları onlar için en güvenilir mekanlar" dedi.

"KYK ONLAR İÇİN CİDDİ MANADA RAKİP"
YURTKUR Genel Müdürü Aksu, 2016 yılında yurtlara başvuran 360 bin öğrenciden 238 bin öğrencinin yerleştirildiğini belirtti. Aksu, yurda yerleştirilemeyen 122 bin öğrencinin olduğunu kaydederek, öğrencilere tavsiyelerde bulundu. Aksu, öğrencilerin yurtta kalmaması için terör örgütlerinin çeşitli bahanelerle KYK'yı kötülediğini vurgulayarak, "Öğrencilere iki önerim var: Hiçbir zaman devletin yurtlarından şüphe etmesinler. Özellikle terör örgütü ve yandaşları ve diğer örgütler devletin yurtlarını kötülüyorlar. Çeşitli bahanelerle öğrencilerimizin emin ellerde olmadığını, yeterli hizmet sunulmadığı gibi söylentiler çıkarıyorlar. Bunlar kesinlikle doğru değil. Burası devletin yurdu, devletin şefkat eli ve sosyal alanı. Bizim öğrenciden para kazanmak, kar etmek gibi derdimiz yok. Aksine öğrenciye hizmet etmek için kurulmuş bir kurumuz. Bu sebepten öğrenciye sahip çıkmak, koruyup kollamak tek amacımız. Hiçbir örgütün bizim yaptığımız faaliyetlerden memnun olması mümkün değil. Çünkü onların insan devşirme gibi bir mantaliteleri var. Bu nedenle KYK onlar için ciddi manada rakip ve öğrenci açısından KYK'yı sıkıntılı gösterip öğrenciyi kendilerine alma talepleri var. Devlet olarak biz buna izin vermeyeceğiz, mücadele edeceğiz. Öğrencilerimizin barınma ile ilgili ihtiyaçlarını ve dini duygularını kullanarak kendilerine çekmeye çalışıyorlar. Biz de burada diyoruz ki barınma ile ilgili eksiksiz hizmeti KYK'da bulabilecekler. Yine dini eğitimleriyle ilgili Diyanet İşleri Başkanlığımız ve Milli Eğitim Bakanlığı ile yaptığımız protokollerle isteyen öğrencilerimize biz bu hizmeti verebiliriz. Kur'an kursu hizmetimiz var ve yine bu alanda her hizmeti veriyoruz. Devletin yurtları onlar için en güvenilir mekanlar" diye konuştu.

"AİLELERİN DE UYANIK OLMASINI TAVSİYE EDİYORUM"
YURTKUR Genel Müdürü Aksu, yatılı okuyan orta öğretim öğrencilerine KYK'nın değil, Milli Eğitim Bakanlığı'nın hizmet verdiğini kaydederek, şu ifadeleri kullandı: Ortaöğretim öğrencileri ile ilgili MEB'in ciddi manada yurdu mevcut. Devlet parasız yatılı ile kazanan öğrencilerimiz için Türkiye'nin her yerinde yurtlarımız mevcut. Onlarda sakın hiçbir örgüte hiçbir bilmediği yapıya kendisini emanet etmesinler. Devletin bu alanda da yurtları mevcut. KYK öğrenciler için en güvenilir adres olmaya devam edecek. Öğrencilerimizin bir yapının avucuna düşmesini istemem ailelerin de bu konuda çok uyanık olmasını tavsiye ediyorum. Bu noktada hiç bir zaman devletten şüpheleri olmasın. Devletimiz sosyal devlet mantığıyla öğrencimize bu hizmeti vermeye devam edecek ve devlet yurtları onlar için en doğru adres olduğunu düşünüyorum"

Kaynak: DHA

banner229
Son Güncelleme: 17.10.2016 12:32
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol