banner200
banner222
28 Aralık 2012 Cuma 09:48
Öğrenciler ayakta
banner188
banner213
banner230

ODTÜ'de öğrenciler güvenlik barikatlarını aştılar. Konuyla ilgili Cumhuriyet'in haberi şöyle:

ODTÜ başta olmak üzere pek çok üniversitede AKP ve polis şiddeti protesto edildi

Her yer ODTÜ

ANKARA (Cumhuriyet Bürosu) - ODTÜlü öğrenciler yaklaşık 20 üniversiteden gelen yüzlerce ögrenci ile birlikte rektör Prof. Dr. Ahmet Acarın Başbakan Tayyip Erdoğan ile görüştüğü saatlerde ünlü Devrim stadında AKPyi ve Erdoğanın ODTÜ ile ilgili sözlerini protesto etti. Hacettepe ve Ankara üniversitelerinin öğrencileri ODTÜ kapısından içeri alınmayınca özel güvenlik görevlileri ile aralarında arbede yaşandı.

ODTÜlü öğrenciler iki günlük işgal eylemlerini Devrim stadında gerçekleştirdikleri ODTÜ Ayakta AKPye Direniyor şenliği ile sonlandırdı. Yüzlerce ODTÜlüye 9 Eylül, Dicle, Fırat, Mersin, Çukurova, Kocaeli, Mehmet Akif Ersoy, Abant İzzet Baysal, Trakya, Sakarya, Bülent Ecevit, Düzce, Ankara, Gazi ve Hacettepe üniversitesi öğrencileri de destek verdi. Öğrenciler hazırlık binasından Devrim stadına yürürken Ankara ve Hacettepe Üniversitesi öğrencilerinin kampusa girişleri üniversitenin özel güvenlik görevlileri tarafindan engellendi. Öğrenciler ile görevliler arasında yaşanan arbededen sonra öğrenciler barikatları aşarak ODTÜlülere katıldı. Hacettepe öğrencilerinin ellerindeki Murat Tuncer Hacettepeyi temsil etmiyorpankartı dikkat çekti. Hacettepe Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Murat Tuncer, yaptığı yazılı açıklama ile ODTÜyü kınayan 40a yakın üniversite rektörü arasına katılmıştı.

‘ODTÜ’de direniş sürüyor’

Yüzlerce öğrenci devrim Devrim stadının çimlerine ODTÜ Ayaktayazısı oluşacak şekilde dizildi ve bir süre bu şekilde oturarak Tayyip elini ODTÜden çeksloganı attı. Ardından konserlere geçildi. Pınar Aydınlar, Marsis, Redd, Grup Gündoğarken ve Beyoğlu Kumpanya sahneye çıktı. Bulutsuzluk Özleminden Nejat Yavaşoğulları ise gözaltına alınan öğrenciler için yazdığı Bizi de Al Hacı şarkısını söyledi. ODTÜde ABD Büyüelçisi Kommerin aracını yakan öğrencilerden biri olan Tuncay Çelen de sahneye çıkarak öğrencileri hükümete karşı tavırlarından dolayı ODTÜde direniş sürüyor sözleri ile kutladı. CHP Grup Başkanvekili Muharrem İnce ve Tunceli Milletvekili Kamer Genç de yürüyüşe katıldı.

banner229
Son Güncelleme: 28.12.2012 09:55
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol