banner200
banner222
21 Eylül 2012 Cuma 16:14
'Oğlum bak git' diyen temizlik işçisine hapis talebiyle dava açıldı
banner188
banner213
banner230
 Olayla ilgili, Gölcük Cumhuriyet Başsavcılığı'nca hazırlanan iddianamede, belediye temizlik işçisi şüpheli Selçuk Kahraman'ın, 11 Mayıs 2012'de temizlik yaptığı sırada Gölcük Ali Paşa Caddesi'nde mağdur Yasin K.'nın (17) arkadaşıyla uygunsuz konuştuğunu görmesi üzerine uyardığı, Yasin K'nın da bunun üzerine, temizlik işçisi Kahraman'a 'sinkaflı' sözler söylemesi üzerine, Kahraman'ın, mağdurun haksız tahriki altında temizlikte kullandığı ağaç saplı süpürge ile mağdura bir kez vurarak Yasin K'yı yaraladığı kaydedildi. Yasin K'nın bu olaydan dolayı şüpheli Kahraman'dan şikayetçi olduğu, şüphelinin alınan savunmasında suçunu inkar ettiğine dikkat çekildi.

İddianamede, şüpheli Kahraman'ın olayda kullandığı süpürgenin TCK'nın 54. Maddesi uyarınca el konulmasıda istendi. Kahraman'ın TCK'nın 'kasten yaralama' suçunu düzenleyen 86/2, 3-e maddeleri uyarınca 2 yıldan 5 yıl arasında değişen hapisle cezalandırılması talep edildi. Şüphelinin söz konusu suçu ağır tahrik altında işlediği ifade edilerek, şüpheliye 1,5 yıldan 3 yıl 9 aya kadar hapis cezası verilmesi istendi.

İddianameyi kabul eden Gölcük Sulh Ceza Mahkemesi'nde görülen ilk duruşmada, yaşı küçük mağdur için avukat ve sosyal hizmet uzmanı istenmesine karar verildi. Mahkeme, diğer eksikliklerin giderilmesi için duruşmayı erteledi.

OLAYIN GEÇMİŞİ

Kocaeli'nin Gölcük ilçesinde temizlik işçisi Selçuk Kahraman ile kendisini elindeki kemerle taciz eden 17 yaşındaki Yasin K. arasındaki ''Oğlum bak git'' diye başlayan diyalog ve süpürgeli dayak görüntüleri, sosyal paylaşım sitelerinde en fazla izlenen görüntüler arasında yer almıştı. Medya da geniş yer bulan olay nedeniyle 'Oğlum bak git' yazılı tişörtler dahi piyasaya sürülmüştü. AB Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış dahi, kendisine İslam'a hakaret eden kitap vermek isteyen Hollandalı ırkçı milletvekiline tepki olarak 'Oğlum bak git' diye tepki göstermişti.

(CİHAN)

banner229
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol