banner200
banner235
banner225
22 Ağustos 2013 Perşembe 11:01
Öcalan'ın yeni odasının fotoğrafları Adalet Bakanlığı'nda
banner188
banner213
banner230
ANKARA - Abdullah Öcalan ’ın, İmralı Cezaevi’ndeki kaldığı odası hafta sonuna doğru değişecek. Öcalan’ın, BDP heyeti ile çektirdiği fotoğrafların da Adalet Bakanlığı’na ulaştığı, onay verilmesi halinde kamuoyuyla paylaşılabileceği öğrenildi.

Öcalan’ın nem, rutubet ve sağlık koşullarına uygun olmadığı gerekçesiyle odasının değiştirilmesini talep ettiği basına yansımış; BDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş da Öcalan’ın eski odasına alınabileceğini açıklamıştı. Adalet Bakanlığı yetkililerinden edinilen bilgilere göre, Öcalan’ın başka bir odaya nakledilmesine karar verildi. Öcalan’ın nakledileceği odanın, şu anda kaldığı odadan daha büyük ve sağlık koşullarının daha elverişli olduğu ifade edilirken, nakil hafta sonuna doğru gerçekleştirilecek. Öcalan, İmralı Cezaevi’nde ilk 5 yılını nakledileceği odada geçirmişti.

Fotoğrafları MGK değerlendirecek
Öte yandan Öcalan’ın, İmralı Cezaevi’nde BDP heyeti ile çektirdiği fotoğraflar da Cezaevi yönetimince Adalet Bakanlığı’na gönderildi. Fotoğrafların basın aracılığıyla kamuoyuyla paylaşılmasına, Milli Güvenlik Kurulu’nda (MGK) yapılacak değerlendirmenin ardından karar verileceği öğrenildi.
banner229
Son Güncelleme: 22.08.2013 11:02
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol