banner200
banner222
22 Kasım 2012 Perşembe 14:48
O yargıçlara farkındalık turu
banner188
banner213
banner230
 Kamuoyunun yakından izlediği Ergenekon davasına bakan, aralarında başkan Hasan Hüseyin Özese, Sedat Sami Haşıloğlu’nun da bulunduğu hâkim ve savcılar, “Hâkim ve Savcıların Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi Kararları Hakkındaki Farkındalıkların Artırılması Projesi” kapsamında Strazburg’a gidecek. 
18-20 Aralık’ta gerçekleştirilecek ziyaretin giderleri HSYK bütçesinden karşılanacak. Hâkimler ve Savcılar Yüksek Kurulu Birinci Dairesi’nin kararıyla “Hâkim ve Savcıların Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi Kararları Hakkındaki Farkındalıklarının Arttırılması Projesi” kapsamında 18-20 Aralık 2012 tarihleri arasında Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi’ne ziyaret düzenlenecek. Programa katılacak 36 hâkim ve savcı ismi belirlendi. Değişik kentlerde görev yapan hâkim, savcı ve tetkik hâkimlerin katılacağı ziyaretin ulaşım giderleri, rehberlik ve resmi tercüme hizmetleri ile şehiriçi ulaşım giderleri, konaklama ve iaşe giderleri HSYK bütçesinden ödenecek.

Dikkat çeken isimler

Ziyarete katılacaklar arasında Ergenekon dosyasında görev alan savcı ve yargıçlar da yer aldı. Proje kapsamında kamuoyunda Ergenekon olarak bilinen davanın görüşüldüğü 13. Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı Hasan Hüseyin Özese, üye Sedat Sami Haşıloğlu ile Fatih Mehmet Uslu da Strazburg’a gidecek heyette yer aldı. Ergenekon davasının duruşma savcılarından Mehmet Ali Pekgüzel de programa katılacak.
Cumhuriyet
banner229
Son Güncelleme: 22.11.2012 14:49
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol