banner200
banner235
banner225
Yeşim TURAN
Yeşim TURAN
06 Nisan 2016 Çarşamba 18:09
O gençlere evlenme teklifi yağıyor
banner188
banner213
banner230

İlçeye 45 kilometre uzaklıkta 135 hane, 233 nüfuslu Üzümlü Mahallesi'nde bulunan 25 genç seslerini duyurmak üzere önceki gün bir etkinlik düzenledi. Etkinlikte Evde kaldıklarını öne süren gençler, 'Mevzu derin ustam', 'Ne olursan ol yine de gel', 'Usta sözümüz söz en az 5 çocuk' yazılı dövizler açtı.

Gençlerin eyleminin ardından konunun medyada geniş yer bulması üzerine İstanbul’dan gelen özel televizyon kanalları, şov programları gençlerin yaşadığı sorunu daha geniş kitlelere duyurabilmek için program çekmeye başladı.

Bu arada Mahalle Muhtarı Mustafa Başbilen’in telefonu susmak bilmedi. Arayanlar 25 gence evlilik teklifinde bulunurken, Muhtar Başbilen, televizyon ve gazetelerde çıkan haberlerin ardından 300’ün üzerinde telefon geldiğini belirtti.

İlk aşamada üç ilden kendisini arayarak gençlerle evlenmek istediklerini ve bunun için de Erdemli’ye gelmek ve tanışmak için yola çıkanların olduğunu ifade eden Başbilen, 'Gençlerimizin evlenmelerine yönelik yaptıkları çağrı ülke genelinde yankı buldu. Ben güzel gelişmelerin olacağına inanıyorum' dedi.

Bekâr gençlerden Mehmet Başbilen ise, 'Muhtarımız sayesinde bana Ankara’dan bir talip çıktı. Benimle tanışıp evlenmek isteyen bayanlar Erdemli’ye geldiklerinde, görüşüp tanışacağım. Uygun olursa neden evlenmeyeyim. Bu konuda ben kendimi çok şanslı hissediyor. Bu şansın diğer arkadaşlarıma gülmesini isteyerek devam etmesini diliyorum' diye konuştu.

Kaynak: DHA

banner229
Son Güncelleme: 06.04.2016 18:09
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol