banner200
banner222
01 Kasım 2013 Cuma 21:34
Mustafa SARIGÜL’ün CHP üyeliğine kabulüne itiraz ediyorum.
banner188
banner213
banner230
İTİRAZ EDİYORUM
Bütün siyasal yaşamımda Belediye Meclisi üyeliğinden Milletvekilliğine kadar hiçbir kamusal makama aday yada aday adayı olmadan salt Parti görevleri ve Partinin verdiği görevler için bütün olanaklarımla çalıştım. Partinin adayı kim olursa onun arkasında var gücümle savaştım.

Sevgili ve soylu Partimin değerli üyeleri, sempatizanları… Şimdi “Desti kırılmadan İTİRAZ EDİYORUM”

Partiden ihraç edilen… İhraç gerekçesi olan hususların geçersiz hale geldiği yada aslında geçersiz olduğu ispatlanmadan… Salt İlgili ve yetkili Parti Organının “soyut takdir yetkisinin” kullanılması yoluyla Sayın Mustafa SARIGÜL’ün CHP üyeliğine kabulüne itiraz ediyorum.

Siyasal farklılıklar, yanlışlar, eleştiriler üzerinde durmuyorum… Onlar ayrı konu..

Ancak:Sayın Mustafa Sarıgül’ün CHP ye kabulü hukuka aykırıdır.
Birincisi : Gerekçesiz olarak –ihraç gerekçesinin yok sayılması yada kaldırılması karar altına alınmadan - Partiye kayıt yapılmasını doğru bulmuyorum. Karar: Merkez Organımızın takdir yetkisini kullanması değildir. Takdir yetkisi “gerekçesiz olursa” “keyfilik “ olur. MYK takdir yetkisini kullanmış olmuyor, keyfilik yapıyor.. Yapamaz!..CHP nin hukuku var… CHP Müdafii Hukuk hareketinin siyasallaşmış ifadesidir.

İkincisi : Sayın M.S. ün Partimize kabul sürecinde yaşananlar tamamen anti demokratiktir. Daha önemlisi başka kuşkuları doğrular niteliktedir. Madem Sayın M.Sarıgül adeta atanmış aday gibi Partiye alınacaktı.. Onca Partili arkadaşımız neden aday adayı olmak durumunda bırakıldılar. Üyelerin temel hak ve özgürlükleri ni belirleyen hukuk (kurallar) CHP nin hukuk hiyerarşisinde en üstteki kurallardır. Partide de “hukukun üstünlüğü”…

Üçüncüsü : Dostça kardeşçe bir uyarıdır. Seçim kazanmak için parti kendisini olmaktan çıkmamalıdır. “İstikametini kaybetmemelidir”

Sözlerimi 2004 yerel seçimlerinden önce Sayın Deniz BAYKAL’a gönderdiğim mektubumdan bir pasajla tamamlıyorum.
“Elbette kaybetmek için seçime girilmez. Ama siyaset uzun soluklu bir mücadele sürecidir Bir Seçim, bir “muharebedir” “Savaşın kendisi” değil.
Seçimlerde adaylarımızı saptarken “bizim olanı” aday gösterelim. Kazanırsak çok iyi olur. Kaybedersek de savaşın diğer muharebelerine kendine güvenen kendisiyle barışık bir parti olarak devam ederiz.... Daha önce yeni yıl mesajımda söylediğim gibi “Onurla... Cesaretle... Özveriyle” başladığımız gibi sürdürürüz... Seçim kazanmak için “vizyon” “vitrin” gibi gerekçeler asla aklımızdan geçmemeli.
..…. Ne oylarımızı artırmak amacıyla, ne seçim kazanmak arzusuyla CHP kendisi olmaktan vazgeçemez. Ruhu tam bağımsızlık olan CHP “Bağımsız Demokratik Laik Sosyal Hukuk Devleti Türkiye Cumhuriyeti” idealine; söylemiyle, eylemiyle ve adaylarıyla da militanca bağlı olmaya devam etmelidir.
Seçimleri kaybedelim ama itibarımızı ve birbirimizi kaybetmeyelim.”

Sayın Mustafa Sarıgül’ün Cumhuriyet Halk Partisine yeniden üye kabulünü biçim ve esas yönünden hukuka aykırı görüyorum ve itiraz ediyorum. Saygılarımla.
Mustafa İlker GÜRKAN
Bodrum /Muğla Üyesi

banner229
Son Güncelleme: 01.11.2013 21:42
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol