banner200
banner222
Yeşim TURAN
Yeşim TURAN
24 Ocak 2016 Pazar 14:37
Mustafa Koç'un cenazesi ilk oldu!
banner188
banner213
banner230

Mustafa Koç'un cenazesinin kaldırıldığı Marmara Üniveristesi Tatbikat camii ilk kez bir cenaze törenine ev sahipliği yaptı. Cami henüz birkaç ay önce tamamlanmış ve açılışı da Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından yapılmıştı. 

ÖZEL HAZIRLIKLAR YAPILDI

Cenaze öncesi avluyu cenaze namazına hazırlamak için yoğun bir çalışma vardı. Koç grubu ve belediye çalışanları dahil yüz kişi çalışmalara destek verdi. Camii avlusu tamamen halı ile döşendi, üzeri tente ile kaplandı, portatif sobalar yerleştirildi, ve ilk cenaze olduğu için bir de musalla taşı konuldu.

O CAMİDE DAHA ÖNCE İFTAR DÜZENLEMİŞTİ

Koç'un cenaze namazını kıldıran İstanbul müftüsü Rahmi Yaran namazdan sonra merhum Koç ile ilgili bazı bilgiler verdi. Yaran, Mustafa Koç'un Marmara Üniversitesi Tatbikat camiine farklı bir ilgisinin olduğunu, Ramazan ayında bu camide İftar düzenlediğini aktardı.

İKİ YIL ÖNCE YIKILAN CAMİİ BİR HAYIRSEVERİN YARDIMIYLA TEKRAR YAPILDI

Tatbikat camii depreme dayanıklı olmadığı gerkçesiyle iki yıl öncesinde yıkılmış ve yeni bir camiinin inşaatına başlanmıştı. Çalışmalar 2 yıl sürdü. 2015 Ekim ayında ise tamamlandı. Açılışına Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın yanısıra İstanbul valisi Vasip Şahin ve Diyanet işleri başkanı Görmez de katılmıştı.

Kılınan Cuma namazının ardından Erdoğan Şöyle konuşmuştu: Bugün gerçekten Muharrem'in 10'uncu gününde, aşure gününde sizlerle bir arada olmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Gerek Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi öğrencileriyle beraber bu mutluluğu yaşıyoruz, gerekse çevredeki vatandaşlarımızla hakikaten çok çok farklı bir mimarinin ortaya konması suretiyle Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi bugün farklı bir zenginliğe kavuştu. Hayırsever kardeşimize öncelikle sizler adına gerek şahsım adına gerek milletim adına çok teşekkür ediyorum. Allah kendilerinden razı olsun.

Modern mimarinin en iyi örneklerinden biri olarak gösterilen camii Anadolu yakasının protokol camii olarak gösteriliyor.

Kaynak: HABER7.COM

banner229
Son Güncelleme: 24.01.2016 14:37
Anahtar Kelimeler:
IlkCenazesiMustafaKoçun
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol