banner200
banner222
09 Aralık 2013 Pazartesi 18:56
Mustafa Balbay Tahliye oldu
banner188
banner213
banner230

Anayasa Mahmekesinden İlk Tahliye, Mustafa Balbay tahliye edildi.

İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi, Ergenekon davasının tutuklu sanıklarından CHP İzmir Milletvekili Mustafa Balbay'ın tahliyesine karar verdi.
 
4 yıl 277 gündür tutuklu olan CHP İzmir Milletvekili ve gazetemiz yazarı Mustafa Balbay özgürlüğüne kavuştu.
 
İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi, Anayasa Mahkemesi’nin  “seçilme haklarının ihlal edildiği” ve “tutukluluğunun makul süreyi aştığı” gerekçesiyle hak ihlali kararı verdiği Balbay’ın tahliyesine karar verdi.
 
 
Gazetemiz yazarı, CHP İzmir Milletvekili Mustafa Balbay ile ilgili Anayasa Mahkemesi’nin gerekçeli kararı yarına kaldı. Son düzeltme ve okumaların ardından 25 sayfalık gerekçeli karar yarın İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesine ulaştırılacak.

Anayasa Mahkemesi raportörleri haftasonu gerekçeli karar taslağı üzerinde çalıştı. Gerekçeli kararın taslak metnini hazırlayan raportörler ve kararı veren heyet öğlen saatlerinde biraraya geldi. Heyet hazırlanan taslak üzerinde “doğruluk-yanlışlık ve gerekçeye uygunluk” denetimi yaptı. Ana kurgusu oturtulan gerekçeli kararda son düzeltme ve okuma için bugün çalışmalara ara verilerek, yarına bırakıldı.

Anayasa Mahkemesi heyetinin bugün yeniden biraraya gelerek, son düzeltmeleri yaptıktan sonra kararı İstanubl 13. Ağır Ceza Mahkemesi’ne ulaştıracak.

İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi de Anayasa Mahkemesinin gerekçeli kararını bekliyor. 
banner229
Son Güncelleme: 10.12.2013 14:28
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol