banner200
banner222
11 Eylül 2014 Perşembe 15:25
Müezzinoğlu: “Ben çeşme suyu tüketmiyorum”
banner188
banner213
banner230

Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu Ankara'da şebeke suyuna atık suların karıştığı iddialarıyla ilgili açıklamalar yaptı.

NTV’de canlı yayına katılan Müezzinoğlu şunları söyledi:

İzmir’deki bağırsak enfeksiyonları Ankara’ya göre son 15 günde daha yüksek. Mevsimlere bağlı olarak son 15 gündür üst solunum enfeksiyonlarında olağan bir artış var.

BEN ÇEŞME SUYU TÜKETMİYORUM”

Bağırsak enfeksiyonlarında Türkiye genelinde çok hafif bir artış var. İçme suyunu genelde daha önce de Gökçek ‘suyu içebilirsiniz’ diyordu. Ama bu sürede kokusu, rengi dışında Ankara suyunda sorun olmadığını rahatlıkla söyleyebiliyorum. Ne yazık ki ben çeşme suyu tüketmiyorum. Damacana suyu tüketiyorum.

HASTANEDE UYUZ ALARMI

İstanbul’da 7 çalışanımızda uyuz vakası tespit edildi diye Türkiye’de salgın gibi ya da hastanede salgın gibi kamuoyuna yansıtmak yanlıştır. 77 milyon vatandaşım içinde 7 tane vatandaşa uyuz teşhisi koyduk diye Türkiye’de gündem yaratan Tabip Odası’na teşekkür ediyorum. İlk defa sağlıkla bilgili bir konuyla ilgilendiler. Vaka kontrol altında. 77 milyon ülke insanımıza güçlü bir sağlık hizmeti sunuyoruz. Ama 24 saatin içinde de aksayan yönlerimiz var. 24 saat fedakarlık isteyen bir meslek. Karınca altında bir şey aramanın da bir mantığı yok. Suriye’deki sığınmacılarla bağlantısı yok. Çalışan birbirine yakın 7 çalışanımızda koyduğumuz bir teşhis.

SURİYELİ SIĞINMACILAR

Ülkemizin normal doğumu her yıl 1 milyon 150 bin. Buna misafirlerimizden gelen ilave 50 bin daha var. Bebek ölüm hızını 30’lardan 7.1’lere düşürmeyi başarmış bir ülke. Bütün bu yükü kaldırma dinamiklerimizle övünmemiz gerekir.

Bölgedeki hastanelerde IŞİD militanlarının gelerek tedavi olduğu iddiası

Hekimlik yemininde din, dil, ırk ayrımı olmaksızın diye sayar. Biz tedavi etmek zorundayız Biz kimlik araştırması yapmak gibi hekimliğin önünde bir engel asla kabul etmiyorum. Ben tedavi yaparım. Bu IŞİD’miş, değilmiş bilgisini ilgili yerlere veririm. Ben PKK’lıyı bile tedavi ettim ama sonra Emniyet’e teslim ettim. Ben tedaviden kaçamam. Tedavi öncesi sorgulama yapamam. O katil bile olsa tedavisini yaparım sonra da gerekli yerlere teslim ederim.

Bütün bilgiler Suriyeli, Ezidi olsun bütün bilgiler Emniyet’e gider. Emniyet de gerekli takibi yapar.


sözcü

banner229
Son Güncelleme: 11.09.2014 15:31
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol