banner200
banner235
banner225
19 Mart 2014 Çarşamba 16:59
MÜEBBET KARARI YARGITAY’A TAKILDI
banner188
banner213
banner230

 Yargıtay 1’inci Ceza Dairesi “Canlı olarak doğan ve yaşama kabiliyeti bulunan bebeğin, sanık tarafından öleceği bilindiği halde ölüm sonucunun gerçekleşmesi amacıyla doğduğu şekilde bırakıldığı, ölümün bebeğin sağlığı açısından oluşan olumsuz koşullar nedeniyle gerçekleştiği, olayda sanığın yükümlü olduğu bakım, koruma ve gözetime ilişkin davranışları gerçekleştirmemesi nedeniyle, öldürme suçunu  ihmali davranışla işlediği anlaşılmıştır” dedi.  Yargıtay, sanığın ömür boyu hapis cezası yerine TCK’nın 83. maddesi gereğince ‘kasten öldürmenin ihmali davranışla işlenmesi’ suçundan 20-25 hapis istemiyle yargılanmasını istedi.

’GÖBEK KORDONUNU ELİME KOPARDIM’

1,5 yıldır nişanlı olduğunu 1 yıl öncesinden beraberlik yaşadıklarını ve bu birlikteliğinden hamile kaldığını söyleyen A.A. olay günü sancılandığı için hastaneye gitmek üzere anne ve babasıyla yola çıktıklarını belirterek "Yolda sancım aşırı artınca, otomobilden inerek doğumu gerçekleştirdim. Göbek kordonunu elimle kopardım. Ailemden çok korktum. Pişmanım’ diye ifade vermişti.

 ‘İHMALİ KUSUR’ ÖLÜMÜNDEN 11 YIL 1 AY 10 GÜN HAPİS CEZASI VERİLDİ

 Yerel mahkemenin verdiği müebbet hapis cezasını bozması üzerine 3. Ağır Ceza Mahkemesinde hâkim karşına çıkarılan anne A.A.’yı ‘Altsoyuna ve Çocuğa Karşı İhmal, Kusur Suretiyle, Olası Kasıtla Öldürme’ suçunu işlediği gerekçesiyle 11 yıl 1 ay 10 gün hapis cezasına çarptırdı.

 ANNEYE TAHLİYE

Mahkeme heyeti A.A.’ya verilen hapis cezasını cezaevinde yattığı süreyi dikkate alarak tahliyesine karar verildi.

 OLAY:

  24 Ağustos 2008 günü Aşkale ilçesi Küçükova köyü yakınlarında meydana geldi. Turaç Köyü’nde yaşayan A.A., aynı köyden O.A. ile nişanlandı. İstanbul’da inşaatlarda çalışan nişanlısından hamile kalan A.A., sancısı başlayınca annesi 56 yaşındaki F.A. ve babası 47 yaşındaki B.A. ile hastaneye gitmek üzere yola çıktı. Küçükova Köyü yakınlarında doğum yapan A.A., bebeğinin kordon bağını elleriyle kopararak araziye bırakıp, ölümüne neden olmuştu.palandokengazetesi.net


banner229
Son Güncelleme: 19.03.2014 17:02
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol