banner200
banner235
banner225
Yeşim TURAN
Yeşim TURAN
24 Ocak 2016 Pazar 11:28
Minik Selen'in dramı..
banner188
banner213
banner230

Kızının sağlıklı dünyaya geldiğini 15 aylık olduktan sonra karşılaştığı rahatsızlıklar nedeniyle artık acı hissetmediğini anlatan Mehmet Özenç, 'Selen'in kafasında tümör oluştu. 9 kez ameliyat olan Selen'e doktorlar çare olamadı. Tedavi de yapamıyor. Artık acı hissetmeyen kızım vücuduna zarar vermeye başladı. Dişlerini sağ gözünü ve burnunu parçaladı. Onu yatağa bağlamak zorunda kaldık' dedi.

Yıldırım İlçesi İsabey Mahallesi'nde çiftçi Mehmet Özenç ve ev kadını Nurdan Özenç, çiftinin iki erkek çocuktan sonra 2012 yılı Mart ayında kızları Selen dünyaya geldi. Selen Öztürk 15 aylık oluncaya kadar normal büyürken, aniden rahatsızlandı. Ayaklarının tutmamasıyla başlayan Selen'in üniversite hastanesinde tedaviye alındı. Ailesinin ifadesine göre bugüne kadar 9 kez ameliyat oldu, ancak bir türlü sağlığına kavuşamadı.

Beyninde su toplanan daha sonra tümör teşhisi konulan Selen'in her ameliyattan sonra durunu daha kötüleşti. Acıyı hissetmeyen minik Selen, önce dişlerini söktü, sonra burnunu parçaladı, en son zarar verdiği sağ gözü ameliyatla alındı.

Minik Selen, halen ailesi tarafından yatağa bez parçalarıyla bağlı tutuluyor. Elleri çözüldüğünde ise yüzü ve vücuduna zarar veriyor.

Baba Mehmet Özenç, yatağa bağlı yaşayan küçük kızı için çare bulunmasını istedi. Doktora gitmekten ve bir çözüm bulunamamasından yakınan Özenç, 'Kimseden maddi yardım istemiyoruz. Kızımın rahatsızlığının ne olduğuna kesin teşhis konulsun ve derdine çare bulunsun. Gözümüzün önünde eriyip gidiyor. Ağabeylerinin de psikolojisi bozuldu. Bir hastane, bir doktor kızımıza çare bulsun ya da öleceğini söylesin' dedi. Anne Nurdan Özenç ise kızının 15 aylık olana kadar hiçbir sorunu bulunmadığını anlatırken hastalığına çare bulunmasını istedi.

Kaynak: DHA

banner229
Son Güncelleme: 24.01.2016 11:28
Anahtar Kelimeler:
MinikSeleninDramı
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol