Yeşim TURAN
Yeşim TURAN
27 Şubat 2016 Cumartesi 11:32
'Milli görüşe göre haklı olan güçlüdür '

Erbakan Vakfı Genel Başkanı Fatih Erbakan, 'Milli görüş kavramı, milletimizin tevhid, doğruluk ve hafriyat esaslarına gereğince oluşan eş evren görüşüdür. Milli görüşe gereğince çelimli bulunan yerinde değildir, yerinde bulunan güçlüdür' dedi.

Erbakan, Erbakan Vakfı Sakarya Şubesince Serdivan Belediyesi Konferans Salonunda planlı 'Yeni Bir Dünya' mevzulu konferansta icra ettiği konuşmada, Sakaryalılarla müşterek araya gelmekten ötürü aşırı sevinçli bulunduğunu söyledi.

Milli görüşçüler ve Necmettin Erbakan'ın yetiştirdiği sorun erleri adına bu cins yâd programlarını Türkiye'nin ciharıyek beraberinde yaptıklarını tamlayan Erbakan 'Erbakan'ın öğrencileri adına onun ulusal düşünce davasına erbap çıkıyoruz. Milli görüşün sorun erleri adına geleceğiz, İslam birliğini kuracağız ve zalimleri yenmiş edeceğiz. İslam eğer olmazsa dilediğiniz denli maddesel gücünüz olsun dilediğiniz denli aklınız ve zekanız olsun müşterilerini bahtiyar ederek evren ve öbür yerküre saadetine eriştiremezsiniz' diyerek konuştu.

'Milli düşünce kavramı, milletimizin tevhid, doğruluk ve hafriyat esaslarına gereğince oluşan eş evren görüşüdür' diyen Erbakan, şunları söyledi:

'Milli görüşe gereğince çelimli bulunan yerinde değildir, yerinde bulunan güçlüdür. Milli görüşün temelinde Hak'kı ve haklılığı yüksek avlamak yatar. Erbakan Hocamızın ve zımnında bizlerin görüşü Hz. İbrahim'in görüşüdür, peygamberlerin görüşüdür. Kaynağını İslam'dan alır. Bizim referansımız İslamdır.'

Program Kur'an-ı Kerim tilaveti, diya gösterileri ve bitirme duaları ile sona erdi.

Kaynak: AA

Son Güncelleme: 27.02.2016 11:32
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol