banner200
banner222
Yeşim TURAN
Yeşim TURAN
26 Şubat 2016 Cuma 12:47
Mesaiye geç kalan doktorun savunması
banner188
banner213
banner230

Ceyhan Devlet hastanesi yönetimi, 19 Şubat'ta Op. Dr. Mustafa Emre Saraç'ın mesaiye geç geldiğini tespit etti. Bunun üzerine Dr. Saraç'a bir yazı gönderen yönetim, konuyla ilgili 7 gün içerisinde bilgi verilmesini istedi. Yazıyı okuyan Dr. Saraç, aynı gün savunmasını verdi. Dr. Saraç, kendini şöyle savundu:'Mesaime her zamanki gibi zamanında geldim. Ameliyat hastalarımı ziyaret edip tedavilerini düzenledim. İshal olduğum için yarım saat kadar tuvalet ihtiyacımı giderdim. Bir dahaki sefere tuvalet ihtiyacım olduğunda tarafınıza bildireceğim. Çok özür dilerim.

'YÖNETİM İŞGÜZARLIK YAPIYOR

Dr. Mustafa Emre Saraç daha sonra hastane yönetiminin kendisine gönderdiği yazı ile verdiği savunma yazısını Facebook sayfasından 'Yorumsuz' notuyla paylaştı.Doktorun 'İshaldim' savunması kısa süre sosyal medyada paylaşım rekoru kırdı. Ayrıca Saraç, savunma yapılan bu yorumlara karşılık ise 'İşin garip tarafı hastalar şikayet etmiyor. Yönetim işgüzarlıkla tutuyor o tutanağı' diye yazdı.

SORUŞTURMA AÇILDI

Doktorun konuyu sosyal medyaya taşıması üzerine hastane yönetimi tarafından soruşturma başlatıldı. Soruşturma nedeniyle hastanenin güvenlik kameraları incelendi ve doktorun 19 Şubat'ta hastaneye 09.26'da giriş yaptığı belirlendi. Bu arada Dr. Mustafa Emre Saraç'ın hastanedeki bazı sağlık çalışanlarına hakaret ettiği iddiasıyla da hakkında bir başka soruşturmanın daha devam ettiği belirtildi.

Kaynak: DHA

banner229
Son Güncelleme: 26.02.2016 12:47
Anahtar Kelimeler:
DoktorAdanaAçıklamaMesai
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol