banner200
banner222
Yeşim TURAN
Yeşim TURAN
22 Ocak 2016 Cuma 17:47
Merkel: Rakam korkunç seviyede
banner188
banner213
banner230

Merkel'in açıklamaları:

Mülteciler konusunda ağırlık eşit şekilde dağıtılmalıdır. Sığınmacı kaybı korkunç derecede.

Davutoğlu'nın açıklamaları:

Başbakan Ahmed Davutoğlu, konuşmasına terör saldırılarında yaşamlarını yitiren misafirlere taziyelerini sunarak başladı. Davutoğlu, konuşmasına Almanca olarak başladı.

"SORUMLULAR MUTLAKA CEZALANDIRILACAK"

"Terör saldırısında kaybettiğimiz misafirlerimize taziyelerimi sunuyorum. Sorumluları mutlaka cezalandırılacak. Almanya ve diğer dostlarımızla teröre karşı mücadele etmeye devam edeceğiz. Hep birlikte terörizmin üzerine gideceğiz. Geleceğimiz için..."

İKİ ÜLKENİN RİSKLERE KARŞI ORTAK HAREKET GÜNDEMİ VAR

Almanya ilişkileri güçlü bir dönem geçiriyor. Ekonomi Bakanlarımız arasında pek çok ortaklık var, gelecek projelerimiz var. Dünya ve Avrupa şartları süratle değişiyor. Türkiyeve Almanya'nın bir olumlu gündemi var bir de risklere karşı ortak hareket gündemi var.

İKİ ÜLKE ARASINDAKİ İŞBİRLİĞİ ÇEVRE EKONOMİLERE KATKI SAĞLIYOR

Almanya ve Türkiye işbirliği çevre ekonomilere de katkı sağlıyor. Türkiye ve Almanya halkları en çok kaynaşmış iki ülkedir. Türkler ve Almanlar terör saldırıları ne kadar bu ilişkiyi bozmak isterse istesin bir arada yaşayacaklar, dostluk içerisinde olacaklar.

İKİ ÜLKE TERÖRLE MÜCADELEDE OMUZ OMUZA

Türkiye'nin AB'deki ilerleyişinde Almanya'nın liderliği için sayın Şansölye'ye teşekkürlerimi sunuyorum. Türkiye ve Almanya terörle mücadelede omuz omuzadır.

Kaynak: HABER7.COM

banner229
Son Güncelleme: 22.01.2016 17:47
Anahtar Kelimeler:
MerkelRakamKorkunçSeviyede
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol