banner200
banner222
05 Haziran 2014 Perşembe 10:06
Mahkeme ‘aile hekimleri nöbet tutmaz’ diyor ama…
banner188
banner213
banner230

Aile Hekimleri Dernekleri Federasyonu (AHEF) Yönetim Kurulu Üyesi  Dr. Lütfi Tiyekli, Kocaeli’nde yapılan semt polikliniği nöbetleri hakkında İdare Mahkemesi’nin yürütmeyi durdurma kararı verdiğini, Kocaeli Halk Sağlığı Müdürlüğü’nün ise mahkeme kararını uygulamayarak hukuka aykırı düştüğünü söyledi.

AHEF öncülüğünde tüm Türkiye’de yapılan nöbet görevlendirmelerinin iptali için davalar açıldığını davaların ise sonuçlanmaya başladığını söyleyen Dr. Lütfi Tiyekli yaptığı açıklamada, “İlk kazanılan dava Kocaeli’de oldu. Kocaeli’nde yazılan semt polikliniği nöbetleri hakkında İdare Mahkemesi yürütmeyi durdurma kararı vermişti. Burada Sağlık Bakanlığı nöbet konusunda ne kadar katı bir tutum takındığını göstererek, Kocaeli Halk Sağlığı Müdürlüğü mahkeme kararını uygulamadı” dedi.

MAHKEME KARARINA RAĞMEN

Kocaeli Aile Hekimleri Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Oğuzhan Gün’ün yaptığı açıklamada, Başiskele, Kartepe ve Çayırova ilçelerindeki semt polikliniklerinde aile hekimleri hakkında düzenlenen nöbet görevlendirmesinin yürütmesinin durdurulması ve iptali istemi ile Kocaeli 2. İdare Mahkemesinde açılan davaların sonucunda mahkeme tarafından yürütmenin durdurulmasına karar verildiğini belirterek, Kocaeli Halk Sağlığı Müdürlüğü tarafından semt polikliniklerinde aile hekimleri ve aile sağlığı elemanlarına nöbet baskısı yapılmaya devam edildiğini söyledi. Konu ile ilgili sağlık çalışanları 14-15 Haziran tarihlerinde düzenleyecekleri eylemlerde tepkilerin dile getirecekler.http://www.ozgurkocaeli.com.tr/haber/mahkeme-aile-hekimleri-nobet-tutmaz-diyor-ama-163393.html

banner229
Son Güncelleme: 05.06.2014 10:09
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol