banner200
banner235
banner225
24 Ocak 2016 Pazar 14:12
Mac OS ve Linux, Oculus Rift’den uzak durmalı!
banner188
banner213
banner230

Linuxçu oyun müdavimleri, uyarımız sizin kulaklarınız ve gözleriniz için! Oculus Rift, geçtiğimiz hafta yurt dışında 600 dolara ön siparişe açıldı. Oculus Rift’in yaratıcıları, yaptıkları ilk açıklamalarda, sanal gerçeklik Godzillasının, Linux ve Mac OS ile uyum içerisinde çalışacağını duyurmuştu.
Hayır, geliştiriciler geri adım atmadı ama oyun keyfini artıracak aparatın ilk etapta Linux ve Mac OS’a destek vermesi pek de olası gözükmüyor. Üreticiler, kararını değiştirdi asgari sistem gereksinimi olarak Windows 7 SP1’i işaret etti.


Yapımcı firma sözcüsü, “Çalışmalarımız Oculus Rift’i, Mac OS X ve Linux ile yüzde yüz uyumlu geliştirmek ve kullanıcıya, memnuniyetinin zirvesini yaşatmak yönünde. Bu amacımız kısa bir sekteye uğradı. Öncelikle Microsoft Windows ile tam uyumu hedefi hedefliyoruz.” açıklamasını, iki ay önce yapmıştı.
Ne var ki geliştiriciler, 8 Aralık’ta başka ifadeler kullanmış “Linux ve Mac OS X için geri sayım başladı. Mac OS X’de yüzde yüze yaklaştık. Linux’da ise çözmemiz gereken ufak problemler mevcut.”
Şimdi, 18 Ocak’a odaklanalım. Geliştiricilerden sızan haberler hiç de iç açıcı değil. Dedikodular doğruyu yansıtıyorsa, sanal gerçeklik donanımının özellikle Linux sürümü ciddi grafiksel problemler yaşıyor. Bu sorunların, sanal gerçeklik canavarının kullanıcılara birinci elden ulaştırılacağı 18 Mart’a kadar çözülmesi de mümkün gözükmüyor.
Yani gerek Mac OS, gerekse Linux kullanıcıları, biraz daha sabredebilirse, cepleri için hayırlı olacak gibi gözüküyor.

Jessica Jones’a Yeşil Işık, Punisher da Yolda!

Kaynak: Cumhuriyet.com.tr
banner229
Son Güncelleme: 24.01.2016 14:12
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol