banner200
banner222
Yeşim TURAN
Yeşim TURAN
04 Ekim 2016 Salı 15:47
Kurtulmuş YEDAM'ın açılış törenine katılacak
banner188
banner213
banner230

ANKARA

Yeşilay'dan yapılan açıklamaya göre, Türkiye'yi bağımlılıkla mücadelede örnek ve lider ülke yapma vizyonuyla çalışan Türkiye Yeşilay Cemiyeti, rehabilitasyon faaliyetlerinin ilk adımını İstanbul'da atacak. Bu kapsamda, bağımlılıkla mücadelede önemli hizmetlere imza atan Yeşilay'a bağlı Yeşilay Danışma Merkezinin (YEDAM) Genel Merkezi yarın açılacak.

Alkol ve madde bağımlılarına psikolojik ve sosyal destek veren YEDAM, aynı zamanda "444 79 75" numaralı çağrı merkezi aracılığıyla bağımlı ve bağımlı yakınlarına telefonla destek veriyor.

Türkiye'ye özgü kanıta dayalı bir psikososyal müdahale

Alanında yetkin psikologlar ve sosyal hizmet uzmanlarının görev yaptığı merkez, bağımlılık ve rehabilitasyon alanında ayaktan, psikolojik ve sosyal destek müdahalelerinin geliştirilmesi ve yaygınlaştırılmasıyla Türkiye'ye özgü kanıta dayalı bir psikososyal müdahale modelinin geliştirilmesine öncülük etmeyi hedefliyor.

Danışma Hattı 444 79 75'in 2015'te kurulmasının ardından bu yılın başında Üsküdar’da pilot olarak faaliyete geçen YEDAM'ın Genel Merkezi, Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş'un katılacağı törenle yarın Cerrahpaşa’da bulunan Ese Kapı Medresesi’nde açılacak.

Programa Türk Sanat Müziği sanatçısı Muazzez Ersoy, milli sporcu Kenan Sofuoğlu ile birçok ünlü isim de katılacak.

Muhabir: Yıldız Aktaş

Kaynak: AA

banner229
Son Güncelleme: 04.10.2016 15:47
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol