banner200
banner222
01 Şubat 2013 Cuma 12:32
Kumar davasındaki  ilginç isimler
banner188
banner213
banner230

Cumhuriyet’ten Alican Uludağ’ın haberine göre; Soruşturma kapsamında yapılan telefon dinlemelerine dönemin Ankara Vali Yardımcısı Mahmut Yıldırım ile iki polis memurunun da takıldığı ortaya çıktı. “Rüşvet almak”la suçlanan bu üç ismin dosyasını ayıran TMK savcılığı, yetkili olmadığı gerekçesiyle evrağı düz savcılığa gönderdi.

Ankara’da geçen yıl şubat ayında yapılan operasyonda Kürt Ahmet lakaplı Ahmet Turgut, Bucak işaretinden Fatih Bucak’ın da arasında bulunduğu 7 kişi tutuklanmıştı. Soruşturma sonunda hazırlanan iddianamede, Kürt Ahmet ile Fatih Bucak hakkında “suç işlemek amacıyla örgüt kurma”, “kumar oynanması için yer ve imkân sağlama” ve “yağma” gibi bir dizi maddeden ceza istendi. Tek tek olayların anlatıldığı iddianamede, “Ankara’da açılacak olan kumarhanelere Kürt Ahmet’in karar verdiği, bu alana başka bir suç örgütünün girmesine izin vermediği, Ahmet Turgut tarafından himaye altına alındığı bilinen kumarhane işletmecileri de üzerlerine başka bir suç örgütü tarafından baskı yapılmayacağından emin bir şekilde işlerine devam ettikleri anlaşılmıştır. Fatih Bucak’ın mensubu olduğu aşiretin, insanlar üzerindeki korkutucu ve sindirici gücünden faydalanarak Ankara genelinde faaliyet gösteren kumarhaneler üzerinde belli bir pay almaya çalışmaktadır” denildi.

VALİ YARDIMCISINA RÜŞVET

İddianamede, “kumar oynatan şüphelilere yardım eden kamu görevlileri”ne de yer verildi. Soruşturması sonucunda şu an Tekirdağ Vali Yardımcılığı görevini yürüten eski Ankara Vali Yardımcısı Mahmut Yıldırım, polis memurları Kasım Toprak ve Suat Altınok’un dosyası “rüşvet almak” iddiasıyla ayrıldı ve düz savcılığa gönderildi. Ayırma kararında iki şüphelinin “Çankaya Strateji Oyunları Derneği adı altında” yeni bir kumarhane açmak istediği, bu amaçla dernekler masasına müracaat etmeden önce Mahmut Yıldırım ile görüştükleri ileri sürüldü.

banner229
Son Güncelleme: 01.02.2013 12:34
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol