banner200
banner222
Yeşim TURAN
Yeşim TURAN
12 Nisan 2016 Salı 14:27
Kral Selman resmi törenle karşılandı
banner188
banner213
banner230

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Suudi Arabistan Kralı Selman Bin Abdulaziz'i resmi törenle karşıladı.

Kral Selman'ı Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nin önündeki caddede karşılayan süvariler, misafir krala seremoni düzeni kapısına derece zevcelik etti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kral Selman'ı Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nin anne antre kapısında karşıladı. Erdoğan ve Kral Selman'ın merasim alanındaki yerlerini almasının ardından, 21 tane ferde atışı eşliğinde dü ülkenin ulusal marşları çalındı. Kral Selman, Muhafız Alayı Tören Kıtası'nı, Arapça selamladı. Törende, tarihte kurulan 16 Türk devletini asimilasyon fail bayraklar ve askerler de toprak aldı.

İki diyar heyetlerinin takdimi sonrasında, Erdoğan ve Kral Selman merdivenlerde, Türkiye ve Suudi Arabistan bayrakları uğrunda el sıkışarak matbuat mensuplarına kurum verdi.

Karşılama töreninde Başbakan Ahmet Davutoğlu, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar, Başbakan Yardımcısı Lütfi Elvan, Ekonomi Bakanı Mustafa Elitaş, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak, Kültür ve Turizm Bakanı Mahir Ünal, Maliye Bakanı Naci Ağbal, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım, Cumhurbaşkanlığı Genel Sekreteri Fahri Kasırga, Genel Sekreter Yardımcısı İbrahim Kalın, Ankara Valisi Mehmet Kılıçlar ile Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek de toprak aldı.

Kaynak: AA

Son Güncelleme: 12.04.2016 14:27
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol