banner200
Yeşim TURAN
Yeşim TURAN
17 Eylül 2017 Pazar 14:57
Koruyucu aileler kahvaltıda buluştu
banner188
banner213

ANKARA

Çocuk Hizmetleri Genel Müdürü Selahattin Güven, Koruyucu Aile, Evlat Edinme Derneğince (KOREV) Atılım Üniversitesi kampüsünde düzenlenen etkinlikte yaptığı konuşmada, koruyucu ailelere çabalarından dolayı teşekkür etti.

"Koruyucu aileden dönen çocuk sayısı yüzde 6'ya indi"

Halen 5 bin 350 çocuğun koruyucu aile yanında olduğunu bildiren Güven, "Bu yıl içerisinde, koruyucu aile yanına verdiğimiz 679 çocuğumuzun yalnızca 39'unda geri dönüş oldu. Sistemde bir iyileşme söz konusu. Daha önce bizim koruyucu aileden dönen çocuk sayımız oran olarak yüzde 20'lerdeyken bu yıl yüzde 6'ya indirdik." dedi.

Güven, uzun süreli koruyucu ailelik modelini geliştirmeye çalıştıklarını ifade ederek, "Kuruluşlarımıza hiçbir şekilde çocukların gelmemesini sağlamak istiyoruz. Bu konuda geçici koruyucu aile olmanızı da istiyoruz. Bir çocuğumuz kuruluşa geldiği takdirde hiçbir şekilde kuruluşta kalmasın, koruyucu ailelerimizin yanına yerleştirelim." şeklinde konuştu.

"Ankara'da 320 civarında çocuk koruyucu aile yanında"

KOREV Yönetim Kurulu Başkanı Ülkü Aydeniz de koruyucu aileleri kaynaştırmak amacıyla bu yıl kahvaltı programlarının 3'üncüsünü düzenlediklerini anlattı.

Koruyucu aile sayısının artırılması, bu konuda farkındalık yaratılması için çalışmalar yaptıklarını ifade eden Aydeniz, yuva ve yurtlarda çocuk kalmayacak noktaya gelene kadar her türlü faaliyeti hayata geçirmeyi amaçladıklarını söyledi.

Koruyucu aile sayısının giderek arttığını dile getiren Aydeniz, sadece Ankara'da 320 civarında çocuğun koruyucu aile yanında olduğu bilgisini verdi.

Muhabir: Merve Yıldızalp,Esra Akgün

Kaynak: AA

Son Güncelleme: 17.09.2017 14:57
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol