banner200
banner222
Yeşim TURAN
Yeşim TURAN
29 Mart 2016 Salı 16:13
Kızlar tarafından tekme-tokat böyle dövüldü
banner188
banner213
banner230

Üniversitesi Dil Tarih Coğrafya Fakültesi'nde bir erkek öğrenci, eski kız arkadaşını taciz ettiği gerekçesiyle kız öğrenciler tarafından kampüs ortasında tekme-tokat dövüldü. Yaşananlar bir öğrenci tarafından saniye saniye görüntülendi.Ankara Üniversitesi Dil Tarih Coğrafya Fakültesi'ndeki erkek öğrenci E.Ç., iddiaya göre eski kız arkadaşını taciz etti. Arkadaşlarının tacize uğradığını ileri süren kız öğrenciler, kampüs bahçesinde oturan E.Ç.'nin yanına geldi. E.Ç. ile bir süre konuşan kız öğrenciler daha sonra tekme-tokat dövmeye başladı. 

E.Ç.'nin masada oturan arkadaşları ise olaya müdahale etmeyerek olay yerinden uzaklaşması dikkat çekti.Kız öğrenciler tarafından dövülen E.Ç.'nin yardımına üniversitedeki özel güvenlik görevlileri yetişti. Güvenlik görevlileri, E.Ç.'yi döven kız öğrencilere güçlükle engel oldu. Yaşananlar bir öğrenci tarafından saniye saniye görüntülendi. Görüntüler, sosyal medyada 'Bugün DTCF'de eski sevgilisini taciz eden şahıs kadınlar tarafından böyle cezalandırıldı' notuyla paylaşıldı.Kavganın ardından Dil Tarih Coğrafya Fakültesi'nin (DTCF)'nin panosuna; 'Ankara Üniversitesi DTCF'de Halk bilimi öğrencisi E.Ç., bir arkadaşımıza cinsel saldırıda bulunmaya kalkmıştır. 

Bununla kalmamış birçok kadın arkadaşımız fiziksel ve sözlü tacizde bulunmuştur. Ayrıca sosyal medya üzerinden kadın bedenini aşağılayan söylemlerde bir kez daha erkek zihniyetine sahip olduğunu kanıtlamıştır. Olaydan haberdar olan DTCF kadınları bu olaya sessiz kalmayıp, teşhir edip cezalandırmıştır. Biz DTCF kadınları olarak bu okulda ve yaşam alanlarının hiçbir yerinde faşizme kadına yönelik şiddete cinsiyetçiliğe homofobi ve transfobiye izin vermeyeceğiz. Buradan erkek zihniyetine sesleniyoruz. Ayağınızı denk alın' notunun yazılması da dikkat çekti.

Kaynak: DHA

banner229
Son Güncelleme: 29.03.2016 16:13
Anahtar Kelimeler:
AnkaraKızKavga
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol