banner200
banner211
Yeşim TURAN
Yeşim TURAN
15 Kasım 2017 Çarşamba 16:12
Kızılayın çadır satışı mazlumlara yardım olacak
banner188
banner213

ERZİNCAN- BARIŞ YALÇINKAYA

Türk Kızılayı Erzincan Çadır Üretim Atölyesi'nde fuar, sergi ve törenler başta olmak üzere çok amaçlı kullanılabilen ve satışından elde edilecek gelirle mağdur ve mazlumlara yardım edilecek olan "çardak tipi çadır" üretimine başlandı.

Türk Kızılayının Ankara ve Erzincan'daki atölyelerinde doğal afetlerde kullanılmak üzere çadır üretimi devam ediyor.

Kurumun Erzincan Çadır Üretim Atölyesi'nde firmalarca fuar, sergi ve tören alanlarında da kullanılmak üzere ticari amaçlı üç farklı ebatta çadır üretimi yapılması kararlaştırıldı.

Bu çerçevede günde 5'er tane olmak üzere ilk etapta toplam 300 çadır üretilecek.

Talep gelmesi halinde üretimi çoğaltılacak çok amaçlı çadırlardan elde edilen gelirle mağdur ve mazlumlara yardım ulaştırılması hedefleniyor.

"Dünyadaki mağdur ve mazlumların yardımına koşuyoruz"

Türk Kızılayı Erzincan Şube Başkanı Halim Ferit Bayata, AA muhabirine yaptığı açıklamada, 6 yıl önce üretime geçen Erzincan Çadır Üretim Atölyesi'nde yeni bir konsept olan "çardak tipi çadır" üretimine geçtiklerini söyledi.

Türk Kızılayı olarak dünyanın her yerindeki mazlum ve mağdurların yardımına koştuğunu aktaran Bayata, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Bu yardım faaliyetleri de sadece bağışlarla olmuyor, ister istemez bir gelir kapısının olması gerekmektedir. Bundan dolayı Türkiye Kızılay Derneği, bu yıl bu çadırların ticari olarak da değerlendirilmesini planladı. Bu çadırlar ticari amaçlı ve özel konseptle isteğe bağlı üretilebildiği için bu yıl çadırların satışını gündeme aldık. 36 metrekarelik çardak tipi çadırımız 4 bin 700 lira artı KDV, 25 metrekarelik çadırımız 4 bin 200 lira artı KDV'den satışa sunulmuştur."

Kaynak: AA

Son Güncelleme: 15.11.2017 16:12
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner212