banner200
banner235
banner225
Yeşim
Yeşim
20 Haziran 2017 Salı 14:05
Kılıçdaroğlu konuşuyor
banner188
banner213
banner230

Kılıçdaroğlu, bugün saat 13.30'da Çamlıdere yol ayrımında CHP TBMM Grup Toplantısı'nda konuşuyor.

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, partisinin İstanbul Milletvekili Enis Berberoğlu'nun tutuklanmasının ardından başlattığı Adalet Yürüyüşü'nün 6. gününe Kızılcahamam Bulak köyünden başladı. CHP lideri Kılıçdaroğlu, bir ilk olarak, Çamlıdere yol ayrımında CHP TBMM Grup Toplantısı'nda konuşuyor.

Kılıçdaroğlu'nun konuşmasından satır başları;

"Güvenpark'tan itibaren İstanbul'a yürüyeceğim demiştim. Beni bu yolda yalnız bırakmayan bütün vatandaşlarıma şükranlarımı sunuyorum. Bir de ikinci bir 15 Temmuz var. İki ayrı 15 Temmuz var. Halkın 15 Temmuz'u ve sarayın 15 Temmuz'u. Parlamentoda olsun olmasın bütün siyasi partiler, bütün medya 15 Temmuz'a karşı durdu ama geldik 20 Temmuz'a. Sarayın 15 Temmuz'una. Halkın 15 Temmuz'u aydınlanmasın diye özel mücadele ettiler. Senin 2 bürokratın neden gelip TBMM'ye bilgi vermiyor. 20 Temmuz darbesini hiç unutmayın. OHAL yetkisinin hükümete verildiği tarihtir 20 Temmuz darbesi. Geldiler, bu kanuna parlamentoda CHP karşı çıktı. Sayın Başbakan beni aradı, "OHAL'le ilgili kanun getiriyoruz" dedi, kendisine "demokrasiyi savunacak bir partiye ihtiyaç var biz buna evet diyemeyiz" dedim."

'DİKTATÖRLER İNSAN DEĞİLDİR'

"Bunları yapanlar dikta yönetiminde görev başında olanlardır. Yani diktatörlerdir. Diktatörler insan değildir, çünkü bütün vicdanlarını yitirmişlerdir. Herkesi ölüme mahkum etmekten özel bir zevk duyarlar. Ben kendileri ile görüşürken dedim ki, 249 şehidimiz var, linç edilen 3 askerimiz var. Onların da hakkını savunmamız lazım. O asker darbe yapamaz ki rütbesi bile yok. Onların da haklarının savunulması lazım. "Haklısın Kemal Bey" dediler. Linç olmaz. Hava Harp Okulu öğrencisi Murat Tekin linç edildi. Bunun hakkını kim arayacak. Bunun hakkını bizler arayacağız. Çünkü biz adaleti savunuyoruz."

https://www.aydinlik.com.tr/politika/2017-haziran/kilicdaroglu-konusuyor
banner229
Anahtar Kelimeler:
Kılıçdaroğlu Konuşuyor
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol