banner200
banner235
banner225
10 Ocak 2013 Perşembe 12:22
KARTAL ADALET SARAYI 1 ŞUBATTA AÇILIYOR
banner188
banner213
banner230

Hâkimler ve Savcılar Yüksek Kurulu Kartal’daki İstanbul Anadolu Adalet Sarayı'na hâkim ve savcı atamalarını gerçekleştirdikten sonra taşınma işlemlerine başlandı.

 

HSYK Birinci Dairesinin 30 Kasım 2012 tarih ve 2890 sayılı kararnamesine göre, Kadıköy, Kartal, Üsküdar, Ümraniye, Pendik, Tuzla ve Sultanbeyli adliyelerinin birleştirme işlemi İstanbul Anadolu Adliyesi Başsavcılığının belirleyeceği takvime göre devam ediyor. Adliyelerin taşınma işlemi en geç 21 Ocak 2013 tarihine kadar tamamlanmış olacak.

 

Söz konusu adliyelerin Cumhuriyet Savcılıkları ve mahkemelerinde bulunan dosyalar her hangi bir karara gerek kalmaksızın bulunduğu safhadan devam edilmek üzere İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığına ve HSYK Birinci Dairesince yetkilendirilen İstanbul Anadolu Adliyesi Mahkemelerine gönderiliyor. Devir işlemleri gerçekleşinceye kadar Cumhuriyet Savcılıklarındaki ve mahkemelerdeki dosyalarla ilgili mevcut işlemler aynen devam ettirilecek.

 

İstanbul Anadolu Adliyesine yapılan hâkim ve savcı atamalarına ilişkin tebligat taşınma işlemleri tamamlandıktan sonra yapılacak ve mahkemeler görev yapmaya başlayacak.

 

Kartal’daki İstanbul Anadolu Adliyesine dört kapıdan giriş yapılabiliyor. Adliyeye ulaşmak için, E-5 üzerinden geçen minibüs ve otobüsleri kullanarak bir süre yürüdükten sonra C Bloktan giriş yapılabilir.  Kadıköy-Kartal Metrosunu kullananların Kartal Devlet Hastanesi durağında inip Adliye Çıkışı’nı kullanarak Adliyeye erişim sağlayabilirler. Kartal merkezi - Kartal Devlet Hastanesi arasında sefer yapan minibüslerle de Adliyeye ulaşmak mümkün.

 

İstanbul Anadolu Adliyesine özel araçlarıyla gidenler İSPARK’ın işlettiği toplam kapasitesi 2400 araç olan 3 otoparktan yararlanabilirler. Adliye içersinde her türlü sosyal ihtiyacı karşılayacak olanaklar bulunmaktadır. İstanbul Anadolu Adliyesine günde 45.000 kişinin giriş yapması bekleniyor.


İstanbul Barosu

 

 


banner229
Son Güncelleme: 10.01.2013 12:26
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol