banner200
banner222
27 Ekim 2011 Perşembe 12:06
Karayılan, MİT-PKK görüşmesini anlattı!
banner188
banner213
banner230

İstanbul- PKK'nin önde gelen isimlerinden Murat Karayılan MİT-PKK görüşmesi hakkında iddialarda bulundu: Görüşmelerde sadece MİT yoktu, devlet-hükümet yetkilileri de vardı. Protokolleri de 10 Mayıs'ta devlet bize getirdi

Bazıları 3 gün sürdü

Roj TV’de önceki gün yayınlanan özel programda konuşan Karayılan, PKK-MİT görüşmelerin kamuoyunda tartışıldığı gibi “sadece PKK ile MİT arasında gerçekleşen sıradan bir görüşme olmadığını” iddia etti. Karayılan, “Bu görüşmelerde hükümet ve devlet yetkilileri de vardı” dedi. Karayılan, söz konusu görüşmelerden bazılarının “3 gün bile sürdüğünü” açıkladı.

Protokol bize 10 Mayıs'ta geldi

Abdullah Öcalan’ın hükümete sunduğu protokollere de değinen Karayılan, protokollerin “devlet yetkilileri tarafından 10 Mayıs 2011’de kendilerine iletildiğini, kendilerinin bir toplantı alarak bu protokoller üzerinde tartıştıklarını ve devlet yetkililerine protokolleri kabul ettiklerini söylediklerini” açıkladı.

Öcalan’ın 3 protokolünden söz eden Karayılan, “Bu protokollerin her biri el yazısı ile 2’şer sayfaydı” dedi. Karayılan, devlet yetkililerinin protokolleri hükümete sunduğunu, ancak hükümetin protokolleri kabul etmediğini iddia etti.
 

Cumhuriyet

banner229
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol