banner200
banner235
banner225
Yeşim TURAN
Yeşim TURAN
02 Haziran 2016 Perşembe 19:22
Kalkınma Bakanı Elvan tasarıyı kınadı
banner188
banner213
banner230

ANKARA

Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan, Alman Federal Meclisinin Ermeni iddialarına ilişkin kararı konusunda, "Almanya Parlamentosunun 1915 olayları ile ilgili olarak sözde soykırım iddialarını içeren tasarıyı kabul etmesini kınıyorum." dedi.

Elvan, Alman Meclisinin Ermeni iddialarına ilişkin kararına sosyal medya paylaşım platformları üzerinden değerlendirmede bulundu.

Lütfi Elvan, yaptığı değerlendirmede, Almanya Parlamentosunun 1915 olayları ile ilgili olarak sözde soykırım iddialarını içeren tasarıyı kabul etmesini kınadığını belirterek, şu ifadeleri kullandı:

"Bu karar bizim için 'yok hükmündedir' ve kabul edilemez. Tarihçilerin ele alması gereken bir konuyu siyasi zemine çekmek doğru değil. Her zaman söylediğimiz gibi bu konu tarihçiler ve bilim adamları tarafından ele alınmalı ve irdelenmeli. 3 milyondan fazla vatandaşımızın yaşadığı, büyük ekonomik ilişkilerimizin bulunduğu ve tarihte birçok kez yan yana olduğumuz bir ülkeye bu tavrı yakıştıramıyoruz. Ayrıca Türkiye Büyük Millet Meclisimiz, Almanya'nın kararını ortak bir bildiri ile kınama kararı almıştır. Bildiriye imza atmayan HDP'yi de milletimize havale ediyorum."

Muhabir: Mustafa Çalkaya

Kaynak: AA

banner229
Son Güncelleme: 02.06.2016 19:22
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol