banner200
banner222
18 Kasım 2013 Pazartesi 18:12
Kaleci Fevzi Tuncay’ın Taahhüdü İhlal Dramı
banner188
banner213
banner230

Ellerine kelepçe vurulan Fevzi Tuncay polis çemberinde ceza evine götürüldü ve bu görüntüler gazete manşetlerinde yer aldı. Fevzi Tuncay, "Beni kelepçeleyen polislere kimse kızmasın, kelepçe takmasalardı onlar ceza alacaktı, kelepçeyi istemeye istemeye taktılar” diye konuştu.

Kaleci Fevzi Tuncay, Beşiktaş formasını giymiş, hatasıyla sevabıyla siyah beyazlıların kalesinde bir dönem yerini almıştı. Ama kimse Fevzi Tuncay'ın kelepçeli bir şekilde cezaevine gidişinin fotoğraflanacağını düşünmemişti.

Sezon başında Beşiktaş Futbol Direktörü Önder Özen tarafından göreve çağrılan ve kaleci antrenörü olması istenen Fevzi Tuncay, bunu reddetmişti. Bu derece paraya ihtiyacı olan bir isim, neden böyle bir işi elinin tersiyle itmişti? Fevzi Tuncay biriken bu borçlar ve hakkında "Taahhüdü İhlal" suçuyla çıkarılmış olan yakalama kararı nedeniyle işi kabul etmemişti.

"Beşiktaş’ta göreve başlamadım, çünkü üzerimde Beşiktaş eşofmanı varken, kelepçeli bir şekilde cezaevine gidemezdim. Beşiktaş camiasına böyle bir şey yaşatmak hakkım değil. bu nedenle Beşiktaş alt yapısında göreve başlayamadım."

Bir dönem adından başarıyla söz edilen Beşiktaş'ın eski kalecisi Fevzi Tuncay, 1997'de eşi Yeşim Tuncay ile evlendi. Bu evlilikten bir kızı olan Tuncay çifti 2002 yılında geçimsizlik nedeniyle boşandı. Fevzi Tuncay, 2003 yılı haziran ayında Eylem Çukuryurt ile Muğla'da evlendi. Bu evliliğinden de bir kız çocuğu olan Fevzi Tuncay Bir süre sonra Eylem Çukuryurt ile anlaşmalı olarak boşandı. Boşanma protokolüne göre çocuk anne Eylem Çukuryurt'a verildi. Fevzi Tuncay eşine nafaka ve boşanma tazminatı olarak taksitler halinde toplam 150 bin lira ödemeyi kabul etti.

Kaleci Fevzi Tuncay maddi imkansızlıklar nedeniyle nafakalarını düzenli olarak ödeyemedi ve ödenmesi gereken tutar 400 bin TL gibi yüklü bir rakama ulaştı. Bunun üzerine Fevzi Tuncay, Eylem Çukuryurt'la anlaşma yoluna gitti ve 150 bin TL ödenmesi halinde tazminat ve nafaka taleplerinden vazgeçilmesi konusunda anlaştı. Bu paranın 50 taksitle ödenmesi konusunda Fethiye İcra Müdürlüğü'ne ödeme taahhüdünde bulunuldu. Ancak Fevzi Tuncay bu ödeme taahhüdünü yerine getiremediği için hakkında "taahhüdü ihlal" suçundan dava açıldı. Fethiye İcra Ceza mahkemesi Fevzi Tuncay hakkında taahhüdü ihlal suçundan dolayı 3 ay hapisle cezalandırılması kararı verdi ve hakkında yakalama kararı çıkarıldı.

Kaleci Fevzi Tuncay, 3 ay önce polisler tarafından evinden alınarak önce karakola daha sonra da Savcılığa çıkarıldı ve parayı ödemesi, ödemediği taktirde 10 gün içinde ceza evine teslim olması konusunda ihtarda bulunarak serbest bırakıldı. Fevzi Tuncay bu süre içerisinde eski eşi Eylem Çukuryurt'la anlaşma yolu aradı, anlaşma talepleri karşılıksız kalan Fevzi Tuncay 10 günlük teslim süresi içerisinde de cezaevine teslim olamadı.

Hakkında tekrar yakalama kararı çıkartılan Fevzi Tuncay, İzmir Adliyesi'ne giderek teslim oldu ve elleri kelepçeli olarak Buca Kapalı cezaevine gönderildi. Bu görüntülerin medyada yer alması üzerine pek çok ünlü isim seferber oldu. Fevzi Tuncay'ın serbest bırakılması için Fethiye 2'nci İcra Müdürlüğünü'nün banka hesabına pek çok ünlü isim para yatırdı. Para yatıranlar arasında şu isimler yer aldı:

"Tayfur Havutçu 3 bin TL, Rıdvan Dilmen 5 bin 270 TL, Mustafa Denizli 5 bin TL, Emre Belözoğlu 5 bin TL, Tümer Metin 5 bin TL, Metin Tekin 3 bin TL, Rıza Çalımbay 5 bin TL, Ertuğrul Sağlam 5 bin TL, Rüştü Reçber 5 bin TL, Samet Aybaba 3 bin TL, isimsiz 5 bin TL, Profesyonel Futbol Derneği 2 bin TL."

Bu güne kadar ödenmeyen 17 taksit tutarı olan 51 bin 270 lira Muğla'nın Fethiye İlçesi 2. İcra Müdürlüğü'ne yatırılmasının ardından Buca Cezaevi'nde bulunan Fevzi Tuncay'ın serbest bırakılması için Fethiye 2. İcra Dairesi işlem başlatması üzerine Fevzi Tuncay Buca Kapalı Cezaevi'nden tahliye edildi.
cekmagdurları.com
banner229
Son Güncelleme: 18.11.2013 19:38
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol