banner200
banner235
banner225
11 Aralık 2012 Salı 10:14
Kadın savcıdan jet dava
banner188
banner213
banner230
 MESUT HASAN BENLİ - hasan.benli@radikal.com.tr / Arşivi

Ankara Cumhuriyet Savcısı Emine Avcıoğlu, eski eşi AK Parti Ağrı Milletvekili Fatma Salman’a şiddetuygulayan İdris Kotan hakkında, ‘kasten yaralama’ suçundan jet hızıyla iddianame hazırladı. İddianameyi kabul eden mahkeme, ilk duruşmanın 28 Mart tarihinde yapılmasına karar verdi. 
AK Parti Ağrı Milletvekili Fatma Salman, eski eşi İdris Kotan’dan şiddet gördüğü gerekçesiyle 21 Kasım tarihinde suç duyurusunda bulundu. Başvuruyu inceleyen Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, kadın savcılardan Emine Avcıoğlu’nu görevlendirdi. Savcı Avcıoğlu, 14 gün içerisinde Kotan hakkında, “Eşe karşı kasten yaralama” suçundan iddianame hazırlayarak Ankara 13. Asliye Ceza Mahkemesi’ne sundu. Mahkeme de 5 Aralık 2012 tarihinde iddianameyi kabul ederek duruşma tarihi verdi. İlk duruşmanın 28 Mart tarihinde yapılması kararlaştırırken iddianamede, milletvekilinin 21 Kasım tarihinde Ankara Çukurambar’daki evinde darp edildiği belirtildi ve İdris Kotan’ın, ‘kasten yaralama’ suçundan cezalandırılması istendi. Savcılık, bu suça karşılık olarak Kotan hakkında 1 yıldan 3 yıla kadar hapis cezası isterken, söz konusu suçun, “üstsoya, altsoya, eşe veya kardeşe karşı” işlenmesi nedeniyle de cezanın yarı oranında arttırılmasını talep etti. Böylece mahkeme, İdris Kotan’ı suçlu bulması halinde 4 yıl 6 aya kadar hapis cezası verebilecek. 

Savunma yapmayacak 
Bu arada Kotan’ın, iddianamenin 14 gün gibi kısa bir sürede hazırlanması nedeniyle çevresindekilere, “Nasılsa ceza alacağım. Bu nedenle savunma yapmayacağım” dediği öğrenildi.

banner229
Son Güncelleme: 11.12.2012 10:15
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol