banner200
banner235
banner225
Yeşim TURAN
Yeşim TURAN
29 Ocak 2016 Cuma 13:12
JİTEM ve Musa Anter cinayeti davaları birleştirildi
banner188
banner213
banner230

Yargıtay, Diyarbakır 1. Ağır Ceza Mahkemesindeki 16 sanıklı JİTEM davası ile yazar Musa Anter'in öldürülmesi ve AK Parti Mardin Milletvekili Orhan Miroğlu'nun yaralanmasına ilişkin Ankara 6. Ağır Ceza Mahkemesindeki 4 sanıklı davanın birleştirilmesini kararlaştırdı.

Diyarbakır 1. Ağır Ceza Mahkemesinin, JİTEM davasının, Ankara'daki Musa Anter cinayeti davasıyla birleştirilmesini talep etmesi, Ankara 6. Ağır Ceza Mahkemesinin birleştirmeye muvafakat vermemesi üzerine dosya, uyuşmazlığın giderilmesi ve yargı yerinin belirlenmesi için Yargıtay 5. Ceza Dairesine gönderildi.

Daire, inceleme sonucunda 'iki dava dosyası arasında olay, suç tarihi ve suç yönünden şahsi, hukuki ve fiili irtibat bulunduğu' sonucuna vararak, davaların birleştirilmesine karar verdi.

Daire, birleştirilen davanın Ankara 6. Ağır Ceza Mahkemesinde görülmesini kararlaştırdı.

Ankara'daki davada dönemin Jandarma İstihbarat Grup Komutan Vekili Savaş Gevrekçi ve korucu Hamit Yıldırım'ın arasında olduğu 4 sanık, Diyarbakır'daki davada ise 16 sanık yargılanıyor.

'Yeşil' kod adlı Mahmut Yıldırım ve itirafçı 'Abdülkadir Aygan' olarak bilinen Aziz Turan ise iki davada da yargılanıyor.

Kaynak: AA

banner229
Son Güncelleme: 29.01.2016 13:12
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol