banner200
banner222
Yeşim
Yeşim
08 Aralık 2015 Salı 16:49
İzmir’de TEOG’un İptali İçin Dava!
banner188
banner213
banner230
26 Kasım 2015 tarihinde gerçekleştirilen TEOG sınavında soruların hatalı olması nedeniyle sınavın yürütmesinin durdurulması ve iptali istendi.

 

Av. Uğur Güler, 26 Kasım 2015 tarihinde gerçekleştirilen TEOG 8.Sınıf  Fen ve Teknoloji Dersi Merkezi Ortak Sınavı A kitapçığında 9, B kitapçığında 7, C kitapçığında 11, D Kitapçığında 10 no ile verilen sorunun İptali için Ankara 2. İdare Mahkemesi’nde dava açtı.

 

Av. Uğur Güler, sorunun iki doğru cevabı olması nedeniyle iptali gerektiğini ileri sürdü.

Av. Uğur Güler, “İdare, birçok gencin hayatını doğrudan etkileyecek bu tarz işlemlerinde son derece özenli olmalıdır. Kişiler hata yapabilir; ancak devlet hata yapar ise bunun telafisi mümkün olmaz.

Birçok aile, çocuklarını hayata hazırlayabilmek için varını yoğunu ortaya koyuyor. Bu çocuklar senelerce at yarıştırılır gibi sınavlara hazırlandırılıyor. Çocukluğunu yaşayamadan sınavlara boğulan bu çocukların, en azından hatasız bir sınava girebilmeleri en tabii haklarındandır. Bütün bu emek ve çabanın boşa gitmesi kabul edilemez.

Telafisi imkansız zararlar doğma ihtimalinin çok yüksek olması ve hukuka aykırılığın açık olmasını da birlikte gözeterek yürütmeyi durdurma talep ettik.” dedi.

ADALETBİZ
Av. S. Deniz Çelikkaya

Kaynak gösterilmeden yayımlanamaz.banner229
Son Güncelleme: 08.12.2015 16:55
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol