banner200
banner225
Yeşim TURAN
Yeşim TURAN
19 Kasım 2017 Pazar 23:52
İsviçre'deki Türk STK'ları bir araya geldi
banner188
banner213

CENEVRE

İsviçre'deki Türk sivil toplum kuruluşlarının (STK) başkanları ve temsilcileri, İsviçre Türk Toplumu'nun (İTT) düzenlediği organizasyonda bir araya geldi.

Zug kantonundaki Fatih Camisi'nin toplantı salonunda gerçekleşen buluşmada konuşan İTT Başkanı Levent Karaağaç, birlik beraberlik mesajları verdi.

Faaliyetleri hakkında katılımcıları bilgilendiren Karaağaç, terör örgütlerinin İsviçre'de artan provokasyonlarına karşı sağduyulu yaklaşımda bulunularak tahrik ve propagandalar karşısında dikkatli olunması çağrısında bulundu.

Karaağaç, "Akıllı bir şekilde haklı olduğumuz yolda bayrak millet vatan aşkı içerisinde tek millet ve tek bayrak hedefinden sapmadan, birlik beraberliğimizden taviz vermeden ve asimile olmadan entegre olarak yaşadığımız ülkede varlığımızı sürdüreceğiz." dedi.

"Yaşadığımız süreç bize bir ve diri olmayı mecbur kılmaktadır." diyen Karaağaç, 3 ay içerisinde tüm derneklerin katılımıyla bir çalıştay düzenleyeceklerini bildirdi.

İsviçre'deki Türk gençlerine yönelik sosyal faaliyetlere de devam edeceklerini belirten Karaağaç, gelecek yıl Türk derneklerinin kurdukları spor kulüplerinin katılımıyla "Büyükelçilik" ve "İTT" futbol kupası müsabakaları düzenleyeceklerini kaydetti.

Muhabir: Bayram AltuğKaynak: AA

banner229
Son Güncelleme: 19.11.2017 23:52
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol