banner200
banner222
15 Ocak 2013 Salı 13:55
İşte Türkiye nin en çok aranan suçlusu!
banner188
banner213
banner230
Anuçin, ifadesinde Mükail Zor’un kendisine İstanbul 12. Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı Vedat Yılmazabdurrahmanoğlu ile 13. Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı Kemal Can ve üyelerini öldüreceğini söylediğini belirtti. Bunun üzerine iki başkanın çevresindeki koruma çemberi arttırıldı

İÇİŞLERİ BAKANI DEVREYE GİRDİ
Zor’un bir an önce bulunması için İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin devreye girdi. Şahin’in talimatı ile emniyet içinde 5 kişiden oluşan uzman polis ekibi kuruldu. 5 kişilik polis ekibi Mükail Zor’u aramaya başladı.

"KARARLARIMIZI ETKİLEMEYE YÖNELİK BİR GÖZDAĞI"
Birçok önemli davanın kararına imza atan başkanlar, söz konusu firar eyleminin arkasında organize bir gücün olduğunu düşünüyor. İki başkanın da sanık olarak yargıladığı Mükail Zor’un Kandıra Yüksek Güvenlikli F Tipi gibi bir cezaevinden firar edecek çapta biri olmadığını belirten başkanlar, "Bu firar bize bir gözdağı. Baktığımız önemli davalar var. Zor’un bizi öldüreceği iddiasıyla kaçması, vereceğimiz kararları etkilemeye yönelik. Tüm Türkiye’de aranıyor ancak bulunamıyor. Bu kişinin uzun süredir bulunamaması arkasında organize bir grubun olduğunun göstergesidir. Hizbullah ve El Kaide gibi örgütlerin elemanı olduğu söyleniyor. Bu iki örgütün önemli isimleri içeride. Kaçırabilecek gücü olsa örgüt bunları kaçırır."

CİNAYET, ADAM KAÇIRMA GİBİ 19 AYRI SUÇTAN YARGILANDI
1984 doğumlu olan Mükail Zor hakkında, cinayet ve adam kaçırma gibi 19 ayrı suçtan dava açıldı. İstanbul 12. ve 13. Ağır Ceza Mahkemeleri’nde yargılandı. Müebbet hapis ve toplam 57 yıl hapis cezası aldı. Karar temyize gitti. Ancak bu sırada firar eden Zor, her yerde aranıyor.
Selahattin GÜNDAY / İstanbul, (DHA)

banner229
Son Güncelleme: 15.01.2013 13:56
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol