banner200
banner222
Yeşim TURAN
Yeşim TURAN
02 Haziran 2016 Perşembe 16:52
'İnsani trajedileri değerlendirecek son ülke Almanya'dır'
banner188
banner213
banner230

İSTANBUL

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Yasin Aktay, Alman Federal Meclisinin, Ermeni iddialarına ilişkin kararı konusunda, "İnsani trajedileri değerlendirecek son ülke Almanya'dır. Utanç verici, çok, pek çok açıdan." dedi.

Aktay, Kartal Anadolu İmam Hatip Lisesi (KAİHL) tarafından Yıldız Vera'da düzenlenen Model Birleşmiş Milletler (MUN) programının açılış töreninde yaptığı konuşmada, Alman Federal Meclisinin kararını da değerlendirdi.

İnsani trajedileri değerlendirecek son ülkenin Almanya olduğunu dile getiren Aktay, şunları kaydetti:

"Utanç verici, çok, pek çok açıdan. Tarih şu anda bağımsız değildir. Tarih yeniden ve tekrar tekrar yazılır. Her tarihin yeniden yazılma olasılığı vardır. Geçmişe bakıp farklı bir tabloyla karşılaşabiliriz. Sizi tarihte geriye götüren şeyler çok önemli. Bugün yaşanan şey de Türkiye nerede, Almanya nerede? Bugün ne oluyor? Bugün katliamlar var. Bunun için ne yapıyorsunuz ama yüzyıl önceye gidiyorsunuz. Bugün olanlar üzerinize sorumluluk yüklüyor, siz bundan kaçıp geçmişe gidiyorsunuz. Kendi vicdanlarını temizliyorlar ama bunu yapamazlar. Biz onları her zaman için sorumsuzlukları için suçlayacağız. Söz konusu Türkiye ve Ermeni halkı olunca 'Yüzyıl önce olanlar berbattı, bunun bir soykırım olduğunu kabul etmek gerekir.' diyorlar ve Türkiyeyi suçluyorlar. Türkiye ise göçmenler kapı açıyor. Dünyada böyle bir ülke göremezsiniz Dünya insani yardım konusunda birinci sıradayız. Roller değişmiyor. Bizi yüzyıl önce soykırım olduğuna kimse inandıramaz."

Muhabir: Sefa Mutlu

Kaynak: AA

banner229
Son Güncelleme: 02.06.2016 16:52
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol