banner200
banner211
27 Eylül 2012 Perşembe 07:27
‘İmralı ile görüşürüz
banner188
banner213

ERDOĞAN: İMRALI İLE GÖRÜŞMELER YİNE OLABİLİR

Haber Merkezi - Başbakan Tayyip Erdoğan terör olaylarını değerlendirirken Çözüm için ne gerekiyorsa bunu yapmak durumundayız. İmralı ile görüşmeler yine olabilir dedi.

Katıldığı bir televizyon programında gündemi değerlendiren Erdoğan kış ayları başlamadan doğalgaza zam yapılacağını söyledi. Başbakan Erdoğan, Oslo görüşmelerinin yeniden başlayıp başlamayacağı konusundaki soruya şu yanıtı verdi:Ben MİT Müsteşarım Emre Bey zamanında başlattım görüşmeleri ve şu anda kesilmenin bazı sebepleri oldu. İletişimdeki samimiyetsizlik nedeniyle burada bu işi keselim dedik. Bölücü terör örgütü yanlış ve yalan haberi terör örgütü ifşa etti. Kendilerine göre hazırladıkları belgeyi bazı yazılı ve görsel medyaya servis ettiler. Belki görüşülenlerden bazıları da o metin içinde vardı. Önce Hakan Bey’in üzerine gidildi, sonra da benim üzerime geleceklerdi. Çözüm için ne gerekiyorsa bunu yapmak durumundayız. Biz statükoyu adaya ve Osloya danışmanımızı göndermekle kırdık. İki tarafa da göndererek neler olup olmadığını görmek istedik.

CHPye iki parti arasında ortak çalışma yapılması teklifinde bulundukların belirten Erdoğan, MHPden olumsuz tavrına karşın CHP, hâlâ bir cevap vermedi. Biz yine de CHPye aynı teklifi yineleyeceğiz. Bu arada İmralı ile görüşmeler yine olabilir. İmralıda avukatlarını kendisi de kabul etmiyor, zaman zaman bizim de kabul etmediğimiz de oldu dedi.

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner212