banner200
banner222
Yeşim TURAN
Yeşim TURAN
30 Mayıs 2016 Pazartesi 16:22
'İmam hatipler Türkiye'nin gerçeği'
banner188
banner213
banner230

KOCAELİ

Türkiye İmam Hatipliler Vakfı (TİMAV) Genel Başkanı Ecevit Öksüz, AA muhabirine yaptığı açıklamada, bazı kesimlerin, devletin önemli kademelerinde imam hatip kökenli siyasetçi ve bürokratların olmasını içlerine sindiremediklerini söyledi.

Bazı medya organlarında, Milli Savunma Bakanı Fikri Işık'a yönelik "Askerin Başına İmam Hatipli Bakan" başlıklı haberlerin yayınlandığını belirten Öksüz, bu anlayışın milletle sorunlu, milletin talep, ihtiyaç ve gerçeklerinden uzak, çarpık bir bakışın ürünü olduğunu kaydetti.

Bakan Işık'ın, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı döneminde, yerli ve milli teknolojinin gelişmesinde önemli hizmetleri olduğuna dikkati çeken Öksüz, "Her ne kadar bu durumdan rahatsız olan marjinal kesimler olsa da bu ülkeye ve millete faydalı çalışmalarından ötürü bakanımıza teşekkür ediyoruz, kendisiyle gurur duyuyoruz." şeklinde konuştu.

Öksüz, imam hatiplerle ilgili adalet, insaf ve demokratik gerçeklerden uzak, çarpık bakış açısı ve değerlendirmelerin, millete ve insanlığa hizmet etme aşkını asla zedelemeyeceğini vurguladı.

"İmam hatipler Türkiye'nin gerçeği"

Halkın oylarıyla seçilen bir milletvekilinin mezunu olduğu okulla değil, vatana ve millete yaptığı hizmetler üzerinden eleştirilmesi gerektiğini vurgulayan Öksüz, şöyle devam etti:

"İmam hatip okulları, hem milli eğitim sistemimiz içerisinde hem ülkenin büyük bir çoğunluğu tarafından benimsenmiş, Türkiye'de kabul görmüş bir gerçektir. Bunu milletimizin ekseriyeti benimsemişken, bazı marjinal gruplar bu gerçeği kabullenmemekte direniyor. Kaldı ki, biz imam hatip mezunu milletvekillerimizin, bakanlarımızın ve cumhurbaşkanımızın olmasından dolayı onur duyuyoruz. Ayrım yapmadan, imam hatipli olmayanların da vatan ve millete olan hizmetlerini memnuniyet ve takdir duygusuyla karşılıyoruz."

Kaynak: AA

banner229
Son Güncelleme: 30.05.2016 16:22
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol