banner200
banner235
08 Aralık 2014 Pazartesi 15:03
Hüseyin Aygün: O sarayı sana mezar ederler
banner188
banner213
banner230

CHP Tunceli Milletvekili Hüseyin Aygün, "Peşinen söyleyelim, Türkiye’nin çağdaşlık birikimi 200 yüzyıllık yani yarın ne olur, okullarda çatışma çıkar, yarın ne olur Gezi benzeri eylemler ortaya çıkar, yarın ne olur Saray’ı basarlar, vallahi Saray’ı sana mezar ederler. Bin 150 odada seni kurtaramaz”

CHP Tunceli Milletvekili Hüseyin Aygün, 19. Milli Eğitim Şurası’nı sert sözlerle eleştirerek, “Yarın ne olur Saray’ı basanlar, vallahi Saray’ı sana mezar ederler” derken, “Ben çocuğuma kesinlikle Osmanlıca ve Arapça öğrettirmem, gitsin sınıfta kalsın, yani o okulu da verecek hocaya dar ederim” dedi.

Aygün, 19. Milli Eğitim Şurası’na ilişkin TBMM’de düzenlediği basın toplantısında “Milli Eğitim Bakanlığı mı, ‘IŞİD irfan divanı’ mı?” başlıklı hazırladığı 8 sayfalık raporu dağıttı.

“Rakka’dan IŞİD militanlarını getirseniz inanın daha liberal bir eğitim toplantısı yaparlardı” iddiasında bulunan Aygün, hazırladığı rapor hakkında şunları söyledi:

“Nabi Avcı’da karma eğitime son vermeyi hedefliyor. Ancak Leman’a kapak olursun bu eğitim bakanı düzeyiyle. IŞİD’in programında aldığı kararlarla Türkiye’de eğitimde alınan kararların benzerliği dikkatten kaçmıyor.”

“SARAY’I SANA MEZAR EDERLER”

IŞİD’in programıyla AKP’nin programının benzediğini iddia eden Aygün, “Müzik, resim, felsefe, sosyoloji derslerinin kaldırılması. Türkiye’de IŞİD’leştirme doğrultusunda bir şey yapıldı, hafızlık eğitimi denen bir rezalet ortaya çıkarıldı. Peşinen söyleyelim, Türkiye’nin çağdaşlık birikimi 200 yüzyıllık yani yarın ne olur, okullarda çatışma çıkar, yarın ne olur Gezi benzeri eylemler ortaya çıkar, yarın ne olur Saray’ı basarlar, vallahi Saray’ı sana mezar ederler. Bin 150 odada seni kurtaramaz” dedi.

Aygün şöyle devam etti:

“IŞİD ile Türk Milli Eğitim Bakanlığı ve Diyanet arasındaki önemli bir benzerlikte şu. IŞİD’in müminlerin ellerinden şeriatı yayma kuralları diye ilan ettiği program Diyanet’in fetvalarıyla birebir aynı. IŞİD’in Rakka’da uyguladığı kırbaç ve kafa kesme tehdidiyle uyguladığı kurallar Diyanet’in sayısız fetvasında da aynı şekilde geçiyor. Diyanet fetvası, ‘kadının evinde oturup mahrem olmayan kimse bulunmazsa başını açmasında beis yoktur’. Kadınla başka kadınlarla gitmesini bile yasaklıyor, bu nasıl bir din Allah aşkına. Raporumda birkaç sapıkça fetva daha var, kadınların kaşlarını alması caiz midir sorusunu soruyor, Diyanet caiz olmadığını söylüyor, IŞİD daha liberal. Diyanet IŞİD’in daha ötesinde radikal bir örgüttür.

Ben çocuğuma kesinlikle Osmanlıca ve Arapça öğrettirmem, gitsin sınıfta kalsın, yani o okulu da verecek hocaya dar ederim.”

Aygün’ün kaleme aldığı raporda da şu ifadeler yer aldı:

“AKP Türkiye’deki eğitim sistemini IŞİD’in belirlediği yönde dönüştürmek hedefindedir.

IŞİD kuralları ve Diyanet İşleri Başkanlığı fetvaları, ikiz kardeşler,

IŞİD ile Diyanet İşleri Başkanlığı arasındaki tek fark, IŞİD’in gayri müslimlerin kafasını kesmesidir. AKP henüz bunu yapmaya cesaret”edememektedir.

 Milli Eğitim Bakanlığı tarafından Manavgat’ta düzenlenen 19. Eğitim Şurası, kafa kesen IŞİD dinci-faşist çetesinin uygulamalarını kopya etmeye çalışmıştır. Anaokula, ilkokul 1. sınıfa ‘zorunlu din dersi’ koymak, Türkiye’de yeni doğan nesilleri dinci-faşist bir kalıba dökme stratejisinin bir parçasıdır. Bu aynı zamanda toplumu din elbisesi içine hapsetmeyi amaçlayan dindar nesiller projesinin bir uzantısıdır. Tayyip Erdoğan adlı faşist diktatörün hedefi zaten budur.

IŞİD hayranı ve taklitçisi Diyanet İşleri Başkanlığı bir an evvel lağvedilmelidir.”

Odatv.com

Son Güncelleme: 08.12.2014 15:04
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol