banner200
banner216
23 Kasım 2011 Çarşamba 11:24
‘Hedefin Atatürk’le hesaplaşmak’
banner188
banner213

ANKARA (Cumhuriyet Bürosu) - CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Dersim tartışmalarıyla ilgili olarak kendisine Tarihinle yüzleşdiyen Başbakan Tayyip Erdoğana, Yüzleştik. Şanımız şerefimiz arttı. Dersimden sana ekmek yok. Başka kapıyakarşılığını verdi.

CHP grup toplantısının başında, CHP Kadın Kolları Genel Başkanı Zühal Samlı, Kadına şiddete hayırkampanyası kapsamında toplanan 100 bin imzayı Kılıçdaroğluna sundu. Kılıçdaroğlunun konuşması ana başlıklarıyla şöyle:

Kendine gel Başbakan: Kendi 50 yıllık geçmişini kirli bir gömlek gibi sırtından çıkarıp atan Başbakan, CHPye Tarihinle yüzleşdiyor. Yüzleştik. Şanımız şerefimiz arttı. CHPnin tarihinde, bu adamı deliğe süpürmeyin, kullanın, onursuzluğu yoktur. CHPnin tarihinde Kuvayı Milliye vardır. Senin tarihin ise İngiliz muhiplerine, Amerikan mandacılarına dayanıyor. Kendine gel Başbakan. Hangi rövanşın, intikamın peşindesin. Aslında Mustafa Kemala ulaşmak ve onu eleştirmek istiyorsun. Senin hedefin Atatürkle hesaplaşmak, Cumhuriyeti tasfiye etmek.

Evet, Dersimliyim: Başbakan benim üzerimden bölücülük yapıyor. Evet, ben Dersimli bir ailenin çocuğuyum, bu ulusun, bu ülkenin çocuğuyum, 3 tane pırlanta gibi evlat yetiştirdim bu ülke için. Gönüllerinde Kuvayı Milliye ve Mustafa Kemal var. Dersimliyim, şimdi de CHPnin genel başkanıyım. Onur duyuyorum, gurur duyuyorum. Yarın da inşallah Allah nasip ederse başbakan olacağım. Yediden yetmişe bütün Dersim halkının demokratik laik cumhuriyetimizle hiçbir sorunu yoktur. Bu ülkenin Başbakanının zihin haritası Ermeni diyasporasının zihin haritası ile aynıdır. Sayın Başbakan Dersimi sömürü aracı yapma. Hesap mı soracaksın, sormazsan namertsin. Dersimden de Dersimliden de sana ekmek yok. Başka kapıya Sayın Başbakan, başka kapıya.

Disiplin uyarısı: Bir arkadaşımız konuştu diye zemin kaydı diye bir şey yok. CHPnin zemini Kuvayı Milliye. İzin almadan Ben gideceğim basın toplantısı yapacağım olmaz. Parti içi rekabet adına göz göre göre partiye zarar vermek, halka yapılmış en büyük ihanettir. Herkes aklını başına almalıdır.

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner212