banner200
banner235
banner225
Yeşim
Yeşim
10 Ağustos 2015 Pazartesi 17:53
HDP'den Flash PKK Açıklaması
banner188
banner213
banner230

"PKK, HDP'nin önünü açmalı"

HDP İzmir Milletvekili Ertuğrul Kürkçü, İzmir İl Başkanlığı'nda düzenlediği basın toplantısında gazetecilerin sorularını yanıtladı .Kürkçü, son saldırılarla ilişkin yaptığı değerlendirmede çatışmazlık ortamının yeniden sağlanıp, sorunun çözümüne ilişkin ilerleme kaydedilmesini istediklerini dile getirdi. Kürkçü, "PKK’ya da önerimiz; bu çatışmasızlık koşullarını oluşturmak için HDP’nin önünü açacak siyasetler uygulamalarıdır. Çatışmasızlığa geri dönüş herkesin kazancıdır" çağrısında bulundu. 

Bir gazetecinin, "Dün gece Ballıkuyu-Konak seferini yapan bir belediye otobüsünü yakma girişiminde bulunanların HDP sempatizanı olduğu" iddialarını hatırlatması üzerine Kürkçü, hiçbir gerekçeyle kamu malına zarar verilmesini tasvip etmediklerini söyledi.

Belediye otobüsünün yakılması

Bu eylemlerin 'muhalefet sorumluluğuyla bağdaştırılamayacağını' ifade eden Kürkçü, şöyle konuştu:

"İsterse dünyanın en kutsal amacıyla olsun, kamuya hizmet veren vasıtaların tahrip edilmesi muhalefet sorumluluğu ile bağdaşmaz. Ben bunları yaptıkları iddia edilen insanların partimizle illiyetini bilmiyorum. Partimize sempati duyan insanlar arasından da bunu yapmış olabilirler. Partimize sempati duymak, canı istediği zaman otobüs yakma hakkını kimseye vermiyor. Bu bağlantıyı saptarsak önce gençlerimizin, arkadaşlarımızın bunu hakikaten yapıp yapmadıklarını anlamak isteriz. Bizim fikirlerimizi kabul etmelerini isteriz. Bunların haklı olduğunu söylemek bizim için caiz değil. Ancak birkaç kişinin eyleminden dolayı o bölgede oturan binlerce kişi cezalandırılamaz."

Kaynak: AA

banner229
Son Güncelleme: 10.08.2015 17:55
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol