banner200
banner222
Yeşim TURAN
Yeşim TURAN
01 Haziran 2016 Çarşamba 19:32
'Hava Kuvvetlerimiz milletimizin gurur kaynağı olmaktadır'
banner188
banner213
banner230

ANKARA

Başbakan Binali Yıldırım, Türk Hava Kuvvetlerinin 105. yaşını kutlayarak, "Hava Kuvvetlerimiz, sahip olduğu geniş hareket kabiliyeti, hassas vuruş gücü, modern ve gelişmiş donanımıyla milli savunmamızın imkan ve kabiliyetlerine hayati katkılar sağlamaktadır. Bir yandan ülke semalarını başarıyla koruyup, diğer yandan dünyanın çeşitli bölgelerinde barış için faaliyetlerini sürdürürken, milletimizin gurur kaynağı olmaktadır." değerlendirmesinde bulundu.

Yıldırım, Türk Hava Kuvvetlerinin kuruluşunun 105. yıl dönümü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Türk Hava Kuvvetlerinin, Türk Silahlı Kuvvetlerinin (TSK) ana unsurlarından biri olduğunu belirten Başbakan Yıldırım, mesajında şunları kaydetti:

"Hava Kuvvetlerimiz, sahip olduğu geniş hareket kabiliyeti, hassas vuruş gücü, modern ve gelişmiş donanımıyla milli savunmamızın imkan ve kabiliyetlerine hayati katkılar sağlamaktadır. Bir yandan ülke semalarını başarıyla koruyup, diğer yandan, dünyanın çeşitli bölgelerinde barış için faaliyetlerini sürdürürken, milletimizin gurur kaynağı olmaktadır. Havacılığa ayrı bir önem veren Gazi Mustafa Kemal Atatürk de bu alandaki çalışmaları büyük bir ilgiyle izlemiş, gençlerimizi yürekten desteklemiştir."

Atatürk'ün izinde Hava Kuvvetlerinin çalışmalarını, bulunduğu noktadan çok daha ileriye taşıma hususunda aynı kararlılık ve hassasiyeti taşıdıklarını vurgulayan Yıldırım, "Bu vesileyle Hava Kuvvetleri Komutanlığımızın tüm değerli mensuplarına sevgi ve muhabbetlerimi sunuyor, üstlendikleri zor ve önemli görevleri yerine getirirken hayatlarını kaybeden tüm şehitlerimizi de rahmetle anıyorum." ifadelerini kullandı.

Muhabir: Kemal Karadağ

Kaynak: AA

banner229
Son Güncelleme: 01.06.2016 19:32
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol