banner200
banner222
Yeşim TURAN
Yeşim TURAN
18 Ocak 2016 Pazartesi 15:27
Hatipoğlu'ndan Kılıçdaroğlu'na tepki
banner188
banner213
banner230

Eski Fazilet Partisi Milletvekili Ömer Vehbi Hatipoğlu A Haber’de yayınlanan Arka Plan programında çarpıcı açıklamalarda bulundu. Kılıçdaroğlu'nun Cumhurbaşkanı'na hedef alan sözlerini eleştiren Hatipoğlu, Kılıçdaroğlu'nun politika üretemediği için Cumhurbaşkanı'na hakaret ederek prim yapmaya çalıştığını söyledi. Hatipoğlu CHP lideri "Mahalle ağzıyla konuşuyor, çocuklarımın Kılıçdaroğlu'nu dinlemesini istemem" şeklinde konuştu.

HAKARETLE PRİM YAPMAYA ÇALIŞIYOR

Üst üste yedi defa seçim kaybetmiş biridir Sayın Kılıçdaroğlu. Politika üretemeyen bir insanın mahalle ağzı ile. Ben kendi çocuklarımın Kılıçdaroğlu'nu dinlemesini istemem. Bir siyasetçi kongrede konuşma yaparken projelerini anlatır, politikalarını anlatır ve politikalar üzerinden eleştiri yapar. Bu şahıs hiçbir politikayı eleştirmeden Sayın Cumhurbaşkanına hakaret ederek prim yapmaya çalışıyor. Sayın Kılıçdaroğlu Genel Başkan olduğundan beri sadece Recep Tayyip Erdoğan'ı eleştirerek, kendince hakaret ediyor. Bir ülkenin Cumhurbaşkanına "sen" diye hitap edilmez, edepsizliktir. Sayın Recep Tayyip Erdoğan kendisine oy veren yüzde 50'nin Cumhurbaşkanı değil Türkiye Cumhuriyeti'nin Cumhurbaşkanıdır. Bayrak gibi, semboldür. Ona saygısızlık millete saygısızlıktır, devletin tüm kurumlarına saygısızlıktır. Bir ana muhalefet partisi liderinin bunu bilmemesi mümkün değil bu devlet terbiyesinin bir gereğidir.

SİYASİ NEZAKETSİZLİK ACİZLİKTİR

Gelmiş geçmiş birçok Sayın Cumhurbaşkanı vardı ki, sevmezdik onları, ama sevmediğim adama da "Sayın" dedim. Oturdum konuştum. Bu devlet edebinin gereğidir. Onun için Sayın Cumhurbaşkanımıza hakaret ederek, saygısızlık yaparak siyaset üretmeye kalkışmak aslında aciziyetin ifadesidir, yok olmanın ifadesidir. Bir demokrasinin güçlü olabilmesi için iktidar kadar ana muhalefetin de güçlü olması lazım. Projelerinin olması lazım. Halkın önüne tercihleri koyabilmesi lazım. Devlet kurmuş bir parti CHP, Atatürk’ün partisi. Devlet terbiyesini en çok önemsemesi gereken bir partidir. Bu partinin genel başkanı olan şahsın en azından kendisini dizginlemesi lazım, bir genel başkan konuşmanın şehvetine kapılmaz, adam gibi konuşur.

 

Kaynak: HABER7.COM

banner229
Son Güncelleme: 18.01.2016 15:27
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol