banner200
banner235
banner225
07 Şubat 2013 Perşembe 17:24
Hamile doktorun karnına tekme attı
banner188
banner213
banner230
AĞRI Devlet Hastanesi'nde Nöroloji Uzmanı olarak görev yapan 7 aylık hamile Nevroz Ünlü (37), bir hasta yakının saldırısına uğradı.

Karnına aldığı tekme darbesi ile erken doğum riski taşıyan doktor Nevroz Ünlü 10 günlük rapor aldı. Ağrı Devlet Hastanesinde internet sitesinde, Nöroloji uzmanı Nevroz Ünlü'nün hasta yakını tarafından darp edilmesi kınandı.Olay dün saat 15.15'de Ağrı Devlet Hastanesi'nin Nöroloji Kliniğinde meydana geldi. Doktor Nevroz Ünlü klinikte 105'inci hastasını muayene ederken içeri giren başka bir hastanın yakını olan Ferit Elmas, "Benim hastam acil.

Hemen muayene et" dedi. Bunun üzerine Dr. Ünlü, burada yapılacak işlemin yetişemeyeceğini belirterek Ferit Elmas'tan hastasını Acil Servis'e götürmesini önerdi. Doktorun bu sözlerine çılgına dönen Ferit Elmas, küfredip ve üzerine yürüdü. Hasta yakınları ve görevlilerin müdahalesi ile uzaklaştırılmak istenen Ferit Elmas iddiaya göre hamile doktorun karnına bir tekme attı. Aldığı darbe ile fenalık geçiren Dr. Ünlü'ye meslektaşları müdahale etti. Yapılan muayenesinde erken doğum riski taşıdığı belirlenen Dr. Nevroz Ünlü'ye 10 gün iş göremez raporu alarak evine gitti. Olaydan sonra gözaltına alınan Ferit Elmas ile ilgili soruşturma devam ediyor.Ağrı Devlet Hastanesi'nde eşi olan ortopedi doktoru Can Ünlü ile birlikte 1.5 yıldır görev yapan bir çocuk annesi Dr. Nevroz Ünlü'nün olayı ile ilgili Devlet Hastanesinin internet sitesinde 'kınıyoruz' başlığı ile bir bildiri yayınlandı. Bildiride Dr. Ünlü'nün bir hasta yakını tarafından darp edilmesi kınandı. Ağrı Tabipler Odası, Sağlık İş Sen ve Dev Sağlık İş Sendikaları doktorun dövülme olayında ortak bir tavır aldı. Yapılan açıklamada, "Dün saat 15.15 sıralarında 105'inci hastasına bakmakta olan ve artık hasta bakamaz duruma gelmiş Nöroloji Uzmanı Dr. Ünlü, bir hasta yakını tarafından dap edilmiş ve hakarete uğramıştır. Bir hekim bir hasta yakını tarafından darp edilmektedir. Bunun izahı nedir ? Bu olaylar neden defalarca tekrar etmektedir ? Darp edilen bir kadın hekim. Kadına yönelik şiddetin gündemden bir türlü düşmediği ülkemizde bu kezde sağlıkta şiddetin hedefi bir kadın. Şiddet mağduru kadın hekim arkadaşımız aynı zamanda 7 aylık gebe bir anne. Saldırgan, arkadaşımızın karnına tekme atmaktan sakınmıyor. Halkı duyarlı olmaya çağırıyoruz" denildi.

VALİ HASTANEYE GİTTİ

Ağrı Devlet Hastanesi'ne giden Vali Mehmet Tekinarslan, başhekimlikte hasta yakını tarafından karnına tekme atılan nöroloji uzmanı Nevroz Ünlü ile görüştü. Vali Tekinarslan, Dr. Nevroz Ünlü'nün sağlık durumu sordu. Kontrol yaptırdığını anlatan 7 aylık hamile Nevroz Ünlü "Şu an herhangi bir sıkıntı yok. İzin aldım bir kaç gün. Olay günü dışarıda tartışmalar oluyor. Hasta yakını hastasının polikliniğe getirilmesini istiyor. Bizde hasta alamayacağımızı, sürenin dolduğunu söyledik. Daha sonra acile yönlendirdik. Önce sözlü tartışma başladı. Daha sonra da darp olayı oldu" diye konuştu.

Vali Mehmet Tekinarslan ise Ağrı'da daha önce de hastanede bir personelin darp edildiğini anımsatarak şunları söyledi:

"Hastaları iyileştirmek isterken kötü duruma düşmek olmaz. Acıları hafifletmek isterken acıyı hissetmesi ayrı bir duygu. İnşallah tekrarı olmaz bu işlerin. Hem sizin hem de bebeğin sağlıklı olması güzel. Her toplumda olduğu gibi burada da kendini bilmez kişiler var. Nitelikli hizmet alma hakkı kadar, hizmet sunana karşı da saygılı olmak ve hizmete karşı duyarlı olmak gerekiyor. Her cemiyette böyle terbiyesi yetersiz, aile terbiyesi görmeyen, kendini bilmez kişiler çıkabiliyor. Ağrı halkı gerçekten, özellikle dışarıdan gelen memurlara karşı çok iyi niyetlidir. Ağrı halkının bu olayı içtenlikle kınadığına inanıyorum."

TUTUKSUZ YARGILANACAK

Öte yandan doktorun karnına tekme attıktan sonra yakalanan ve adliyeye çıkarılan Ferit Elmas, ilk sorgunun ardından tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.
 
banner229
Son Güncelleme: 07.02.2013 17:25
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol