banner200
banner222
19 Eylül 2014 Cuma 23:46
Hakimin hesap işletim ücreti isyanı
banner188
banner213
banner230
İzmir'de bir hakim ’hesap işletim ücreti'ni ödemediği için başına gelenlere isyan etti.

İzmir’de bir bankanın, kullanmadığı hesabına çıkardığı ’hesap işletim ücreti’ borcunu ödemediği için kara listeye alınan hakim Nevzat Özsoy, bu nedenle bankacılık işlemlerinde yaşadığı olumsuzlukları, adliyede asansöre astığı yazıyla protesto etti.

İzmir 18’inci Asliye Ceza Mahkemesi hakimi Nevzat Özsoy’a bir banka şubesinde aktif olarak kullanmadığı hesabı 120 lira hesap işletim ücreti borcu çıkartıldı. Borcu haksız bulan hakim Nevzat Özsoy, zamanında ödemediği için 5 yıl süreyle bankalar arası kara listeye alındı. Özsoy, bu durumu anlattığı bir yazıyı adliyede bulunan asansör ve panolara astı. Özsoy şunları yazdı:

‘MECBUREN ÖDEDİM’

“Eski hesabımdan dolayı 120 TL hesap işletim ücreti tahakkuk ettirilmiş olup, bunu haksız bulduğumdan ödememem üzerine, banka girişimiyle kredi yolsuzluğu yapmışım ya da kredi borcumu ödememişim gibi bankalar arası kara listeye alındım. Bir yıl sonra bu parayı mecburiyetten faziyle birlikte 220 TL olarak ödedim. Yaklaşık 2- 3 ay önce bu ödemeyi yapmama rağmen hala kara listede yer almam nedeniyle banka işlemlerinde olumsuzluklar, yüksek bedel ve faizler ödemek zorunda kalmaktayım. Ayrıca benim gibi başka kişilerin de başlarına aynı işlemlerin geldiğini öğrendim. Adliyede diğer çalışma arkadaşlarımın da başına benzer talihsizlik, haksız zarar ve üzüntü verici olayların gelmemesi için bu durumu duyurmak ihtiyacını hissettim. Bilgilerinize sunarım.”

DHA

İzmir’de bir bankanın, 

banner229
Son Güncelleme: 19.09.2014 23:49
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol