banner200
banner235
banner225
12 Mayıs 2011 Perşembe 10:32
Hakim ve savcı adaylarının göre yerleri belli oldu
banner188
banner213
banner230
MESLEK öncesi eğitim sürelerini başarıyla tamamlayıp, mesleğe kabullerine karar verilen 10. dönem adli yargı hakim ve savcı adayları ile 6. dönem idari yargı hakim adaylarının görev yerleri bilgisayar kurasıyla belirlendi.

84 adli yargı hakim ve savcı adayı ile 27 idari yargı hakim adayının görev yerlerinin belirlenmesi dolayısıyla HSYK binasında düzenlenen törene katılan Kahraman, burada yaptığı konuşmada, eğitim aşamasını başarıyla tamamlayan

adayları kutladı. Adalet Bakanı Ahmet Kahraman, hızlı ve adil yargı için 23. yasama döneminde Yargıtay ve Danıştayla ilgili önemli yasal değişiklikler yapıldığını hatırlatarak Kahraman, `Yargının iş yükünü azaltacak mevzuat hazırlıkları devam ediyor. Yeni yasama döneminde bunların da yasalaşacağını ümit ediyoruz` dedi. Kahraman, yargının iş yükünü azaltmak üzere, ayrıca adli yargı için bin 100, idari yargı için de 100 yeni hakim ve savcı alınacağını bildirdi.

Törene, bazı Anayasa Mahkemesi, Yargıtay ve Danıştay üyeleri ile HSYK Başkanvekili Ahmet Hamsici, Adalet Akademisi Başkanı Hüseyin Yıldırım da katıldı.


Vatan

banner229
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol