banner200
banner222
01 Mayıs 2013 Çarşamba 12:01
Gürsel Tekin hastaneye kaldırıldı
banner188
banner213
banner230

Gürsel Tekin ve Ercan Karakaş yaralanarak hastaneye kaldırıldı.

Polisin Beşiktaş Barbaros Bulvarı’ndaki sert müdahalesinden etkilenen CHP Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin, “CHP Genel Başkan Yardımcısı olarak namus borcumuzdur. Onların burnundan fitil fitil getireceğiz” dedi.

İstanbul’da polisin 1 Mayıs’ı Taksim Meydanı’nda kutlamak isteyen gruplara sert müdahalesi Beşiktaş Barbaros Bulvarı’nda da kendini gösterdi. Polisin müdahalesinden CHP Milletvekilleri, il ve ilçe yöneticilerin bulunduğu bir grup da etkilendi. Polisin kullandığı biber gazı nedeniyle çevredeki bir binaya sığınmak zorunda kalan CHP’liler zor anlar yaşadı.

CHP Genel Başkan Gürsel Tekin ve CHP PM Üyesi Ercan Karakaş gazetecilere polisin müdahalesini anlattı. Karakaş, “Beşiktaş’a gelene kadar üç kez gaz yedik. Üçüncüsünde kendimizi tanıtmamıza rağmen ağzımıza gaz sıkıldı. Böyle müdahaleler demokrasilerde yaşanmaz” dedi.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin ise “Taksim Meydanı gün içinde 1,5 milyon insanın rahatça gezebildiği bir alan, 30-40 bin insana dar gelir mi? Bu bahanedir. Taksim, 1 Mayıs’ın sembol alanıdır. Apoletli askerler gitti. Apoletli Tayyip Erdoğan geldi. CHP Genel Başkan Yardımcısı olarak namus borcumuzdur. Onların burnundan fitil fitil getireceğiz” diye konuştu.

Sert müdahale sonucu CHP Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin ve PM üyesi Ercan Karakaş yaralanarak hastaneye kaldırıldı.

GÜRSEL TEKİN HASTANEDE BÖYLE GÖRÜNTÜLENDİ:

sözcü

banner229
Son Güncelleme: 01.05.2013 12:19
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol