banner200
banner222
Yeşim TURAN
Yeşim TURAN
30 Mart 2016 Çarşamba 15:23
Güneydoğu dünyaya 'Diyarbakır Havalimanı' ile açılıyor
banner188
banner213
banner230

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım, Diyarbakır'ı arsıulusal iklim trafiğine anahtar Diyarbakır Havalimanı acemi terminal binasının resmi açılışının Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun da katılımıyla cuma namazı haset yapılacağını söyledi.

Yıldırım, AA muhabirine, 195 milyon 400 bin liralık değer üstünden 2013 başlangıcında münakasa edilen Diyarbakır Havalimanı acemi terminal binasının yapımına ayrımsız sene mart ayında başlandığını anımsattı.

Yeni terminal binasının resmi açılışının Başbakan Davutoğlu'nun da katılacağı törenle cuma namazı haset yapılacağını aktaran Yıldırım, Diyarbakır Havalimanı'nın salname geçici kapasitesinin, acemi terminal binası ile 1 milyon 800 binden 5 milyona ulaşacağını bildirdi.

Söz konusu yatırımın elden Diyarbakır'a değil, Güneydoğu Anadolu Bölgesinin turizm, tecim ve içtimai dünyasına da iri ulama sağlayacağını anlatım fail Yıldırım, 'Bu terminal binasıyla Diyarbakır'dan Ortadoğu ve Avrupa ülkelerine tayyare seferleri yapılmaya başlanacak. Ayrıca Diyarbakır, arsıulusal ticarette bölgenin de merkezi durumuna gelecek. Hem Diyarbakır kazanacak tıpkı zamanda bölgedeki şehirlerimiz kazanacak' dedi.

Kaynak: AA

banner229
Son Güncelleme: 30.03.2016 15:23
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol