banner200
banner235
banner225
26 Aralık 2014 Cuma 11:19
Gülen Resmen Firari!
banner188
banner213
banner230

 Tahşiyecilere kumpas soruşturmasında İstanbul Emniyet Müdürlüğü'nün hazırlayıp İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'na gönderdiği fezlekede, Fethullah Gülen firari şüpheli olarak yer aldı. Şüpheliler bölümünde 1 numara olarak yer alan isminin karşısına, kırmızı harflerle 'FİRAR' yazıldığı ortaya çıktı. Böylece Gülen, devlet kayıtlarına firari şüpheli olarak girerken, emniyet fezlekesinde "Örgütün kapsamının çok daha geniş olabileceği" değerlendirmesi yapıldı, "Bu yapının liderinin kuşkusuz Fethullah Gülen olduğu" kaydedildi. Fezlekede, firari şüpheli olarak yazılan Fethullah Gülen'in adresi ise "1857 MOUNT EATON RD. Saylandrsburg, PA / AMERİKA BİRLEŞİK DEV." şeklinde yer aldı. Gülen'in bu adresten Türkiye'de kendisine bağlı bazı kişiler tarafından birçok yasadışı operasyonun talimatını bizzat verdiği belirtildi. 

İNTERNETTEN TALİMAT 

Fezlekede ayrıca şu hususlara yer verildi: 

Örgütün lideri olduğu ikamet ettiği ABD'de gerek www. herkul.org adlı sitede haftalık olarak düzenlenen sohbetleri gerekse http://fgulen.com/ site ve çeşitli kaynaklar vasıtasıyla örgütüne istediği talimatını ulaştırdı. 
 
Burada yapılan konuşmaları ve satır arasında verilen mesajlarıyla, kendisine fiziken bağlı olmayan ancak kendi rızası dışında işlem yapma gücüne sahip olmayan yöneticilerin bulunduğu gazete ve TV'lerdeki diziler vasıtasıyla toplumda algı oluşturuldu ve operasyonları yönlendirildi. 
 
Kendisine bağlı kolluk kuvvetlerince gerekli operasyonlar yapıldı, tüm bunlar sistematik bir düzen içerisinde işlendi.SABAH
banner229
Son Güncelleme: 26.12.2014 11:38
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol